carrionW sobotę, 15 listopada o godz. 21 w Stereo Krogs rozpocznie się koncert grupy Carrion. Jako support pojawi się zespół Milczenie Owiec. Bilety kosztują 10 zł.

Carrion pochodzi z Radomia i ma na swoim koncie trzy bardzo dobrze przyjęte albumy „Carrion” z 2007 roku, „El Meddah” z 2010 roku i „Sarita” z 2012 roku, z których pochodzą takie single jak „Nie bez wiary”, „Niepamięć”, „Klub M”, „Sztandary Eloi”, „Trudno uwierzyć”, „Trzy słowa”, czy „Zapach szarości”, które znalazły się wysoko w notowaniach radiowych list m.in. Eski Rock, Antyradia. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w Polsce, UK oraz USA.

Album „Dla idei” to 11 mocno rockowych utworów, zaprawionych bezkompromisowymi tekstami. Krążek w dość odważny sposób barwnie opowiada o tym, co każda ideologia jest w stanie zrobić z człowiekiem i jak płynna jest granica między zdrowym podążaniem za ideą, a fanatyzmem. W utworach jest również mowa o tym, jak bardzo osobowość jednostki jest podatna na wpływy osób, które podają się za autorytety. Carrion tym albumem stara się obnażyć wszelkie mechanizmy manipulacji, na jakie codziennie każdy z nas jest wystawiany. Płyta, zwyczajowo już, jest bardzo zróżnicowana. Zespół zdążył nas przyzwyczaić do kontrastów, jakie wynikają z połączenia mocy z delikatnością i przestrzenią, czego i na tym krążku nie zabrakło. Płyta „Dla idei” jest czwartym albumem zespołu, ale pierwszym z nowym wokalistą Kamilem Pietruszewskim, którego umiejętność opowiadania o zwykłych rzeczach za pomocą wielowymiarowych przenośni, wniosła do zespołu dodatkową wartość.

Piosenki na płytę zostały zarejestrowane w Bas Studio w Radomiu. Za produkcją ponownie stoi Marcin Limek, który współpracował z zespołem przy trzech poprzednich albumach. Za okładkę odpowiedzialny jest Bartek „Bart” Trzeciak z GQ Image.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
atmasfera
Atm(a)osfera w Atlas Arenie
Mint Chicken w Ciągotach i Tęsknotach
Koncerty w Łodzi – marzec 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*