carrionW piątek, 22 marca w Stereo Krogs wystąpi jedna z najciekawszych polskich grup rockowych – Carrion oraz przedstawiciele brytyjskiego rocka – zespół Bonemud. Wstęp wynosi 10 zł.

Zespół Carrion powstał na początku 2003 roku w Radomiu. Rok później, 25 listopada 2004 roku miała miejsce oficjalna premiera pierwszej EP’ki zespołu pt. „L.A.F.F.C.”, na której znalazły się 3 utwory oraz prezentacja multimedialna zawierająca wideoklip „Zapach szarości”.

W styczniu 2005 roku teledysk wszedł na listę „DeTonacja” w telewizji ITV, gdzie utrzymywał się przez 2,5 miesiąca. W tym samym czasie, utwór ukazał się również jako propozycja do listy przebojów Trójki. W marcu 2006 zespół dostał zaproszenie do programu „Muzyka na żywo” w TVP (wywiad oraz fragment warszawskiego koncertu). Również w tym roku, Carrion zdobył wiele nagród (I miejsce na festiwalach: Malborski Przegląd Muzyczny w Malborku, Morrock ’06 w Morągu, I Małopolski Festiwal Rockowy w Brzesku, Muzyczna Jesień w Sierpcu, II miejsce na Muzycznej Jesieni w Grodkowe i nagrodę publiczności na Festiwalu Zderzak w Zgierzu).

W 2007 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią MJM Music PL. 30 sierpnia tego roku ukazał się debiutancki album nazwany po prostu „Carrion”. Krążek promowały single: „Trzy słowa…”, „Trudno uwierzyć” (do których zostały nakręcone wideoklipy) oraz „Betel” i cover Black’a „Wonderful Life”. Utwory można było usłyszeć w większości radiostacji (m.in. Trójka oraz Jedynka PR, Radio Dla Ciebie, Antyradio).

Na początku 2010 roku światło dzienne ujrzał drugi singiel „Nie bez wiary”, do którego powstał teledysk. W utworze gościnnie wystąpił znakomity polski oboista Tytus Wojnowicz. Singiel stał się jednym z najczęściej granych utworów w kraju, stając się tym samym nowym hitem zespołu oraz został zamieszczony na składance „The Best Polish Songs… Ever! vol. 2”. Premiera płyty „El Meddah” miała miejsce 26 marca 2010 roku. Warto dodać, że album zadebiutował na liście najchętniej kupowanych płyt w kraju, czyli Oficjalnej Liście Sprzedaży (OLiS). Krążek promowała ogólnopolska trasa koncertowa Eska Rock Tour 2010. Trzech muzyków zespołu nawiązało współpracę z producentami sprzętu muzycznego, stając się tym samym ambasadorami ich marek (Czarcie Kopyto, ACS, NoisyBox). Na trzeci i ostatni singiel promujący płytę został wybrany utwór „Dex”. Pod koniec 2010 roku pojawiło się kilka podsumowań, w których zespół został nagrodzony, m.in. Magazyn Gitarzysta – Naj-Zespół-Polska (3 miejsce) oraz Naj-Utwór („Dex” – 5 miejsce), RMF Polski Rock – „El Meddah” płytą roku, portal NetFan.pl – Artysta Roku (1 miejsce) oraz Przebój Roku („Nie bez wiary” – 2 miejsce), portal Last.FM (24 miejsce spośród polskich artystów).

W związku z premierą płyty „Sarita”, która ukazała się 13 lutego 2012 roku, zespół wyruszył w trasę koncertową o nazwie „Sarita Tour 2012”, obejmującą ponad 20 miast w Polsce oraz Anglii. Pierwszym singlem promującym krążek był „Klub M”, który wielokrotnie zagościł na pierwszym miejscu listy NRD w Esce Rock. Drugim utworem promującym album została piosenka „Niepamięć”, która bardzo dobrze radziła sobie na wielu playlistach radiowych w kraju. Po trasie promującej przyszedł czas na koncerty plenerowe, które zostały przerwane odejściem z zespołu Grzegorza „Kulavika” Kowalczyka oraz Doroty „Zochy” Turkiewicz. Na miejsce Doroty powrócił do składu Dariusz „VanChesco” Wancerz, który współtworzył Carrion od samego początku. 3 listopada do składu dołączył Kamil „Hans” Pietruszewski, który objął stanowisko wokalisty. Zespół rozpoczął pracę nad nowym materiałem.

CARRION (www.facebook.com/carrionpl)
BONEMUD (UK) (www.facebook.com/bonemud)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Sebastian Fabjański w Whiskey In The Jar
Fab_IN_3 Field_Improvisation_Festival
indios_bravos_2
Indios Bravos w Stereo Krogs

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*