bursztynn24 lutego w Centrum Języków Romańskich zaprezentowano wystawę wyrobów jubilerskich z bursztynu.

Jest ona jedną z trzech ekspozycji poprzedzających Międzynarodowy Festiwal Zwyczajów i Tradycji Karnawałowych, czyli Carnavalia. Od wtorku w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym można również oglądać karnawałowe stroje, a w Klubie Nauczyciela – wystawę „Komnata bursztynowa”.
Jak wyjaśnia Małgorzata Wilczyńska, dyrektor Carnavaliów, pomysł na zorganizowanie trzech wystaw wprowadzających w klimat festiwalu ma związek z jego trzecimi urodzinami i datą rozpoczęcia, która w tym roku przypada na 3 marca. Natomiast bursztyn jako ozdoba zajmuje szczególne miejsce w wielu tradycjach karnawałowych, nie tylko włoskiej czy brazylijskiej, a jak tłumaczy Wilczyńska – festiwal ma przybliżać zwyczaje różnych krajów.
Prócz biżuterii na wystawie zaprezentowano inne bursztynowe wyroby – ciekawostką mogą być szachy wykonane z okazji 600-lecia bitwy pod Grunwaldem.
Eksponaty zostały wykonane z bursztynu bałtyckiego i udostępnione na potrzeby wystawy przez pracownię Domu Jubilerskiego A & A. Będzie można je oglądać również w niedzielę.
Wystawa biżuterii bursztynowej Wystawa biżuterii bursztynowejWystawa biżuterii bursztynowej Wystawa biżuterii bursztynowej
Wystawa biżuterii bursztynowej Wystawa biżuterii bursztynowej Wystawa biżuterii bursztynowej
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1896
Folkfashion w Akademii Sztuk Pięknych (foto)
DSC_4814
7. FashionPhilosophy Fashion Week Poland: SHOWROOM
jemioll
Fashion Philosophy Fashion Week Poland 2011 – Aleja Projektantów – Łukasz Jemioł (foto)
1 Komentarz
  • 1 marca 2011 at 23:45

    Miło nam, że mogliśmy wpisać się w cykl imprez Carnavaliów 2011. Festiwal z rozmachem, wielowątkowy, „kipiący pomysłami” organizatorów. Gratulujemy !

    P.S. – pierwsze zdjęcie z serii pod tekstem – 90 stopni w lewo 🙂

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*