capoeiraparksienkiewicza_009W każdy wtorek do 24 września br. w łódzkich parkach odbywają się otwarte lekcje Capoeiry. 30 kwietnia imprezę zorganizowano w Parku im. Henryka Sienkiewicza.

Capoeira to niezwykle widowiskowe połączenie sztuk walki, akrobatyki, śpiewu, tańca i gry na oryginalnych brazylijskich instrumentach. Została stworzona przez afrykańskich niewolników w Brazylii w XVI wieku, jako sposób na walkę o wolność. Dopiero w latach 20. ubiegłego stulecia zyskała status pełnoprawnego sportu. Ćwiczący ustawiają krąg roda (czyt. hoda), a do środka wchodzi dwóch graczy – bo capoeirę się gra, a nie walczy. Gra polega na płynnych, dopełniających się ruchach, przypominających uniki, uzupełnianych o efektowne akrobacje: salta, gwiazdy, czy zaprzeczające grawitacji obroty i kopnięcia w powietrzu. Brzmi skomplikowanie? Przekonajcie się sami, że każdy może spróbować podczas otwartych lekcji capoeiry w łódzkich parkach.

joomplu:53583

Grupa Capoeira Łódź niemalże 10 lat prowadzi regularne treningi w województwie łódzkim. Zaprasza na otwarte treningi wszystkich mieszkańców Łodzi – małych i dużych. Capoeirę można ćwiczyć bez względu na wiek, płeć, czy kondycję fizyczną. Ćwiczy się w miarę swoich możliwości. Można też przyjść popatrzeć. Dokładny harmonogram treningów jest dostępny na stronie internetowej grupy oraz na profilu na portalu facebook i na zielonalodz.info. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

/fot. Marcin Jurkiewicz www.magiakadrow.com.pl

Zobacz także:

Majówka Poleska (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kalendarz_2018_preview
Kalendarz Dziedzictwo Fabrykantów 2018 – jedyny taki łódzki kalendarz
LODZKI_ROWER_PUBLICZNY
Łódzki Rower Publiczny – informacje
Pikto3
Miasto Kreatywne: Grzegorz Sikora – wywiad

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*