Camerimage poza Łodzią

camerimage– W związku z medialnymi spekulacjami, a właściwie stwierdzeniami mówiącymi o tym, że Festiwal Plus Camerimage zostanie w Łodzi oświadczam, że z powodu wykreślenia przez Radę Miasta Łodzi wieloletniego planu inwestycyjnego zadania pod nazwą „Budowa Centrum Festiwalowo-Kongresowego Camerimage Łódź Center” podjąłem wiążącą decyzję o zaprzestaniu organizowania Festiwalu w Łodzi – mówi Marek Żydowicz.

 

Wczoraj jedna z gazet podała informacje, mówiące o tym, że Camerimage pozostaje w naszym mieście.

– Nikt nie może zmusić mnie i moich współpracowników do realizacji Festiwalu wbrew naszej woli. Blokowanie budowy Camerimage Łódź Center jest równoznaczne z odejściem Festiwalu z Łodzi do innego miasta w Polsce lub za granicą – informuje Żydowicz. – Nie będziemy niczyimi zakładnikami, a w szczególności zakładnikami polityków. Działania kulturalne muszą pozostać niezależne, bo w tym tkwi istota ich wartości. Proszę łódzkie media, radnych i polityków o nie uprawianie propagandy sukcesu! Łódź poprzez decyzję Rady Miasta w sprawie CLC straciła Festiwal!

Po tych słowach należy czekać na szybką reakcję władz naszego miasta.

Zobacz także:

Camerimage poza Łódzią – to już pewne?

7 komentarzy do “Camerimage poza Łodzią

 • 17 lutego 2010 o 12:35
  Bezpośredni odnośnik

  a gdzie to pan Marek się tak wypowiadał? to są jakieś „świeżynki”? bo tak na dobrą sprawę to Żydowicz w kółko to samo mówi…

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2010 o 12:53
  Bezpośredni odnośnik

  Mówi, mówi, ale szkoda, ze nikt nawet na to nie reaguje. Na jego miejscu byłbym zbulwersowany tym, że po jego oficjalnych oświadczeniach i rezygnacji z planów budowy centrum, na stronie internetowej UMŁ nadal widnieje logo Camerimage przy inf. o organizowanych w Łodzi wydarzenaich kulturalnych. Szanowny Urzędzie, Szanowni Radni – wóz, albo przewóz…!

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2010 o 13:32
  Bezpośredni odnośnik

  Popieram Marka Zydowicza, rozumiem jego decyzję.
  Będzie nam go bardzo brakować.
  Niezrozumienie z jakim się w Łodzi spotkał bardzo źle świadczy o tym mieście.

  Odpowiedz
 • 18 lutego 2010 o 00:33
  Bezpośredni odnośnik

  Trudno żeby miasto mialo wydawać 0,5 miliarda złotych na zabawkę jaka jest CLC. Przy obecnym stanie naszego miasta i na tym etapie rozwoju, wywalanie takiej kasy byłoby skrajna niegospodarnoscia.

  Odpowiedz
 • 18 lutego 2010 o 03:14
  Bezpośredni odnośnik

  [quote name=”amg”]Trudno żeby miasto mialo wydawać 0,5 miliarda złotych na zabawkę jaka jest CLC. Przy obecnym stanie naszego miasta i na tym etapie rozwoju, wywalanie takiej kasy byłoby skrajna niegospodarnoscia.[/quote]

  Tak, bo przecież nasze miasto jest właśnie tej gospodarności doskonałym przykładem… 😐

  Odpowiedz
 • 18 lutego 2010 o 09:44
  Bezpośredni odnośnik

  Nie jest. Ale to nie znaczy, że kwotę pieniędzy wydawaną na bzdurki mamy zwiększać. Nie jesteśmy wstanie wydać 500 milionów, nie na tym etapie rozwoju. Przed nami ogromne inwestycje w infrastrukturę, które są o niebo bardziej potrzebne (Konstytucyjna, trasa Górna, modernizacja torowisk i wymiana tramwajów, tunel średnicowy, cała nowa siatka ulic na terenie po kolejowym). Ze średnim przychodem do budżetu podatnika na poziomie ~3500 zł (niższy ma tylko Bydgoszcz) nie jesteśmy wstanie wydać więcej.
  A Żydowicz? Niech sobie dalej tupie nóżką – u nas na szczęście radni się uodpornili.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy