camerimage– W związku z medialnymi spekulacjami, a właściwie stwierdzeniami mówiącymi o tym, że Festiwal Plus Camerimage zostanie w Łodzi oświadczam, że z powodu wykreślenia przez Radę Miasta Łodzi wieloletniego planu inwestycyjnego zadania pod nazwą „Budowa Centrum Festiwalowo-Kongresowego Camerimage Łódź Center” podjąłem wiążącą decyzję o zaprzestaniu organizowania Festiwalu w Łodzi – mówi Marek Żydowicz.

 

Wczoraj jedna z gazet podała informacje, mówiące o tym, że Camerimage pozostaje w naszym mieście.

– Nikt nie może zmusić mnie i moich współpracowników do realizacji Festiwalu wbrew naszej woli. Blokowanie budowy Camerimage Łódź Center jest równoznaczne z odejściem Festiwalu z Łodzi do innego miasta w Polsce lub za granicą – informuje Żydowicz. – Nie będziemy niczyimi zakładnikami, a w szczególności zakładnikami polityków. Działania kulturalne muszą pozostać niezależne, bo w tym tkwi istota ich wartości. Proszę łódzkie media, radnych i polityków o nie uprawianie propagandy sukcesu! Łódź poprzez decyzję Rady Miasta w sprawie CLC straciła Festiwal!

Po tych słowach należy czekać na szybką reakcję władz naszego miasta.

Zobacz także:

Camerimage poza Łódzią – to już pewne?

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_4320
Premiera filmu „Powidoki” (foto)
chrzestfoto
Chrzest – premiera z udziałem twórców (foto)
IMG_9487
Godzilla w Muzeum Kinematografii (foto)
7 komentarzy
 • amg
  18 lutego 2010 at 09:44

  Nie jest. Ale to nie znaczy, że kwotę pieniędzy wydawaną na bzdurki mamy zwiększać. Nie jesteśmy wstanie wydać 500 milionów, nie na tym etapie rozwoju. Przed nami ogromne inwestycje w infrastrukturę, które są o niebo bardziej potrzebne (Konstytucyjna, trasa Górna, modernizacja torowisk i wymiana tramwajów, tunel średnicowy, cała nowa siatka ulic na terenie po kolejowym). Ze średnim przychodem do budżetu podatnika na poziomie ~3500 zł (niższy ma tylko Bydgoszcz) nie jesteśmy wstanie wydać więcej.
  A Żydowicz? Niech sobie dalej tupie nóżką – u nas na szczęście radni się uodpornili.

 • Arcadious
  18 lutego 2010 at 03:14

  [quote name=”amg”]Trudno żeby miasto mialo wydawać 0,5 miliarda złotych na zabawkę jaka jest CLC. Przy obecnym stanie naszego miasta i na tym etapie rozwoju, wywalanie takiej kasy byłoby skrajna niegospodarnoscia.[/quote]

  Tak, bo przecież nasze miasto jest właśnie tej gospodarności doskonałym przykładem… 😐

 • amg
  18 lutego 2010 at 00:33

  Trudno żeby miasto mialo wydawać 0,5 miliarda złotych na zabawkę jaka jest CLC. Przy obecnym stanie naszego miasta i na tym etapie rozwoju, wywalanie takiej kasy byłoby skrajna niegospodarnoscia.

 • awa
  17 lutego 2010 at 13:32

  Popieram Marka Zydowicza, rozumiem jego decyzję.
  Będzie nam go bardzo brakować.
  Niezrozumienie z jakim się w Łodzi spotkał bardzo źle świadczy o tym mieście.

 • marcinb
  17 lutego 2010 at 13:08

  wypowiadał się o 12:40 w mailu, więc świeżynka

 • Arcadious
  17 lutego 2010 at 12:53

  Mówi, mówi, ale szkoda, ze nikt nawet na to nie reaguje. Na jego miejscu byłbym zbulwersowany tym, że po jego oficjalnych oświadczeniach i rezygnacji z planów budowy centrum, na stronie internetowej UMŁ nadal widnieje logo Camerimage przy inf. o organizowanych w Łodzi wydarzenaich kulturalnych. Szanowny Urzędzie, Szanowni Radni – wóz, albo przewóz…!

 • ajot
  17 lutego 2010 at 12:35

  a gdzie to pan Marek się tak wypowiadał? to są jakieś „świeżynki”? bo tak na dobrą sprawę to Żydowicz w kółko to samo mówi…

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*