cgbW sobotę, 26 stycznia po godz. 21 Stereo Krogs rozpocznie się koncert Całej Góry Barwinków. Wstęp wynosi 5 zł.

Cała Góra Barwinków (CGB) działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie.

Grupa ma na koncie trzy płyty długogrające – „Cała Góra Barwinków” z 2004 roku, „24 godziny” z roku 2007 oraz „Kocham Kłopoty” z 2010. Utwory zespołu znaleźć też można na składankach „Far away from Jamaica”, „Punky Reggae Rockers vol. 1 i vol. 2” i „Reggaebeat vol. 1 i vol. 3”, ‘Kuba Wojewódzki – Dwa Gołębie’ i składance Radia Bis. W 2008 roku ukazał się pierwszy winylowy singiel z piosenką „To ostatnia niedziela”. CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae’owych w naszym kraju, a także na dużej scenie Przystanku Woodstock 2003 oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Grupa wzięła też udział w obejmującej ponad dwadzieścia koncertów trasie Punky Reggae Live 2006. Obecnie ma na koncie około 400 występów min. podczas trasy ’24 godziny tour’ i ‘Kumple on tour’. W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach „Kuba Wojewódzki”, „Poplista”, „Kawa czy Herbata”, „Regiony kultury” czy też w programie „Taper”, w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina „Charlie ucieka”. Debiutancka płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie – muzycznej („Teraz Rock”, „FreeColours”, „Reggaebeat”) i pozamuzycznej („Gazeta Wyborcza”), a także w portalach internetowych. Jeszcze lepiej wiodło się kolejnej produkcji zespołu pt. „24 godziny”. Płyta, która ukazała się nakładem wydawnictwa Rockers Publishing, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Znalazła się na czwartym miejscu plebiscytu branżowego pisma ‘Free Colours’ na najlepszą płytę roku, a tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii ‘Piosenka roku’. Doszła też do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Z kolei drugi singiel z tej płyty – ‘Tracę czas’ – gościł bardzo często na antenie radiowej Trójki.

Na początku 2010 roku ukazała się najnowsza, trzecia już płyta Całej Góry Barwinków, którą zespół promuje podczas drugiej edycji trasy ‘Kocham Kłopoty Tour’.

Skład: Kuba Kaczmarek – bas/śpiew
Tomek Kaczmarek – gitara rytmiczna/śpiew
Artur Wilk – gitara
Maciek Kulej – instrumenty klawiszowe
Paweł Tyrała – saksofon
Daniel Michoń – trąbka
Karol Ryś – puzon
Kuba Syguda – perkusja

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Demolka
Demolka w Foto Cafe 102
robin_guthrie_-_portrait_-_press_-_carousel
Robin Guthrie kolejną gwiazdą Soundedit’10
Słoń Na Dachu Sukcesji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*