DSC_3758

Jeśli na bieżąco śledzicie trendy w światowej fotografii, a w kręgu Waszych zainteresowań, dominuje fascynacja reportażem, macie okazję do porównania swoich osiągnięć z najlepszymi.

BZWBK Press Foto 2010 to ogólnopolski konkurs skierowany do fotografów prasowych, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym „Rzeczpospolita”.

W tym roku do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy zdjęć przysłanych przez rekordową liczbę 368 autorów w sześciu kategoriach: społeczeństwo, portrety, wydarzenia, cywilizacja, sport, przyroda i środowisko naturalne.

Główną nagrodę, za zdjęcie roku, otrzymał Łukasz Ostalski. Poza Grand Prix, jury w składzie: Wojciech Druszcz – przewodniczący, Waldemar Kompała z „Rzeczpospolitej”, Wojciech Rzążewski z „Faktu”, Wojciech Franus z „National Geographic” oraz Maciej Kosycarz z agencji Kosycarz Foto Press KFP, przyznało również nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w każdej z kategorii – oddzielnie dla zdjęć pojedynczych i fotoreportaży oraz nagrodę dla najlepszego fotokastu.

DSC_3762

Nagrody specjalne przyznały również Bank Zachodni WBK – organizator konkursu oraz „Rzeczpospolita” – patron medialny. Łączna pula nagród w 6. edycji konkursu wyniosła 110 tysięcy złotych.

Wystawa konkursowa fotografii prasowej BZWBK Press Foto 2010 w tym roku, Po raz pierwszy pojawiła się również w Łodzi, a podziwiac ją można w Galerii Starej Łódzkiego Domu Kultury, do 29 stycznia br.

(Tekst na podst. inf. prasowych)

 

ŁDK ŁDK ŁDK
ŁDK ŁDK ŁDK

 

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
obrazy_006
Lech Kaczyński w obiektywie fotoreporterów (foto)
Andrzej_Rycki_Fotografia_monopolowa_1982
Czyszczenie Dywanów w Muzeum Sztuki (foto)
18012013_085
O wiele rzeczy za dużo w Hotelu andel’s (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*