hubert_winczykW niedzielę, 22 lutego, w 6. dzielnicy odbyła się kolejna akcja „Byle do wiosny”. To cykl wydarzeń, koncertów gdzie muzyka styka się ze sztukami wizualnymi.

Jest spotkaniem dźwięku z obrazem, z działaniem performatywnym, ze specyficznym rodzajem pojmowania brzmienia jako tożsamego z twórcą, jego osobą, gestem oraz obrazem video. Do cyklu zostali zaproszeni artyści sztuk wizualnych, u których w kręgu zainteresowań znajduje się również muzyka. To spotkanie ma na celu możliwość zetknięcia się odbiorcy z nową jakością dźwięku połączonego z indywidualnym sposobem pojmowania przez artystę, tego czym jest muzyka i co z sobą niesie.

W ramach tego spotkania wystąpił poznański artysta dźwiękowy i performer – Hubert Wińczyk.  Absolwent Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swoich działaniach wykorzystuje alternatywne źródła dźwięku, nazywając je metabolicznymi odpadami życia i działalności ludzkiej. Muzykę Wińczyka tworzą m.in. dziecięce zabawki, nagrania terenowe, dźwięki konkretne, archiwalia, efekty gitarowe. Wraz z żoną, Moniką Wińczyk, tworzą performerski duet Monster Hurricane Wihajster.

Organizatorem tego cyklu spotkań jest Joanna Szumacher – łódzka artystka multimedialna. Kolejne spotkania odbęda się: 15 marca, a  gośćmi bedą Jakub i Matěj Frank – czescy artyści, autorzy instalacji i performansów dźwiękowych oraz 22 marca – Daniel Brożek aka Czarny Latawiec

zapis video z performance:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
RM. Roman Modzelewski. Sen o Łodzi w Muzeum Miasta Łodzi
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
P1100836
Tajemnice II Wojny Światowej w Experymentarium (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*