tkaczeW niedzielę, 5 października, o godz. 20 w 6. dzielnicy rozpocznie się impreza Byle do wiosny. Bilety wstępu wynosi 10 zł.

„Byle do wiosny” – to cykl wydarzeń, koncertów gdzie muzyka styka się ze sztukami wizualnymi. Jest spotkaniem dźwięku z obrazem, z działaniem performatywnym, ze specyficznym rodzajem pojmowania brzmienia jako tożsamego z twórcą, jego osobą, gestem oraz obrazem video. Do cyklu zostali zaproszeni artyści sztuk wizualnych, u których w kręgu zainteresowań znajduje się również muzyka. To spotkanie ma na celu możliwość zetknięcia się odbiorcy z nową jakością dźwięku połączonego z indywidualnym sposobem pojmowania przez artystę, tego czym jest muzyka i co z sobą niesie.

„Byle do wiosny” to seria wydarzeń, które próbują odpowiedzieć na kilka pytań; Co znajduje się między muzyka a sztukami wizualnymi? Czy bycie artystą sztuk wizualnych i brak edukacji muzycznej przekłada się na rodzaj granego dźwięku, czy jest czynnikiem ograniczającym artystę czy wartością dodatnią, poszerzającą pole działań muzycznych? Czy warstwa dźwiękowa tej muzyki ma w sobie więcej eksperymentu? Co to są muzyczne działania performatywne?

TKACZE /Mikołaj Tkacz, Piotr Tkacz – Mikołaj Tkacz jest studentem Multimediów na Akademii Sztuki w Szczecinie i członkiem komiksowej grupy Maszin. Wyróżniony przez Galerię Wymiany Józefa Robakowskiego, za projekt video pt. „Rysunki, które zrobiłem w manii”, na Festiwalu Sztuki Wideo „Punkty Widzenia”, zdobył drugie miejsce. Wraz ze starszym bratem Piotrem Tkaczem, kulturoznawcą, muzykiem, dziennikarzem i organizatorem koncertów, tworzy założony w 2013 roku, duet TKACZE. Wychowani pod wpływem hip hopu, swoje eksperymenty określają jako muzykę niekonkretną, a zamiast instrumentów muzycznych, wolą wykorzystywać urządzenia. Wcześniej tworzyli grupę RADIODA.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pejasolo
RPS (Rychu Peja Solo) w Bedroomie
hharena2012
Hip Hop Arena 2012
Ella_Eyre_OWF2014
Poza Łodzią: RITA ORA oraz ELLA EYRE na Orange Warsaw Festival 2014

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*