plakat_BYLE_DO_WIOSNY_KJUSTKA_b2

30 października zapraszamy do Muzeum Sztuki na pierwsze z cyklu spotkanie w ramach projektu Byle do wiosny. Start o godz. 19. Bilety kosztują 8 zł.

Katarzyna Justka – Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, na co dzień mieszkająca w Berlinie. Artystka uznana w kraju i za granicą, współpracująca z licznymi teatrami, galeriami oraz klubami. Występowała na festiwalach Transvisualia, FreeFormFestival, Unsound, Warsaw Electronic Festival, Piksel in Notway, Electrovision London. Jej występy oraz prace można było podziwiać także w Galerii Zachęta czy w Teatrze Rozmaitości w Warszawie i Volksbühne w Berlinie.

W muzeum zaprezentuje performance audiowizualny ELECTR°CUTE

facebook.com/electrcute
helectr-cute.tumblr.com/

„Byle do wiosny” to cykl wydarzeń, podczas których muzyka styka się ze sztukami wizualnymi – seria spotkań dźwięku z obrazem, z działaniem performatywnym, ze swoistym rodzajem pojmowania brzmienia jako tożsamego z twórcą, jego osobą, gestem czy obrazem video. Do cyklu zaproszono artystki odnoszące się w swojej twórczości do muzyki. Dzięki temu potencjał relacji pomiędzy muzyką a sztukami wizualnymi będzie eksplorowany i rozpoznawany w praktyce.

Ubiegłoroczna edycja „Byle do wiosny” skoncentrowała się na męskiej twórczości. Rok 2015 przynosi zmianę. Tym razem zaproszone zostały artystki skupiające się na muzyce i sztukach audiowizualnych, aby ukazać ich podejście do eksperymentów dźwiękowych. To również próba nawiązania do Her Noise, projektu mającego na celu zaprezentowanie różnorodnego odbioru muzyki i sztuki, patrząc przez pryzmat płci.

Zaproszeni goście tworzą muzykę, performance dźwiękowe i audiowizualne, opierając się na brzmieniach wytwarzanych za pomocą urządzeń elektronicznych. Wspólnym mianownikiem jest prąd i to, co można z jego udziałem stworzyć. „Byle do wiosny” to seria wydarzeń, które próbują odpowiedzieć na pytania: Co znajduje się między muzyką a sztukami wizualnymi? Czym są muzyczne działania performatywne?

Kuratorka: Joanna Szumacher

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
GW_prev
Piknik rowerowy i przejazd wiosenny w Pasażu Schillera
Festiwal Czekolady We Form w Łodzi
KZIB vol. 12: Łódzka Scena Rave – debata

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*