Byle do wiosny. Anna Zaradny

zaradny31 marca o godz. 19 w Muzeum Sztuki rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu Byle do wiosny. Tym razem z udziałem Anny Zaradny. Wstęp wynosi 8 zł.

Anna Zaradny to artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, współtwórczyni Musica Genera Festival oraz wytwórni Musica Genera.

Twórczość Anny Zaradny realizuje się w sztuce  dźwiękowej i wizualnej. Jako kompozytorka i instrumentalistka porusza się w szerokim spektrum od akustycznej muzyki improwizowanej, o minimalistycznym współczesnym idiomie, do złożonej strukturalnie i kompozycyjnie całkowicie elektronicznej, eksperymentalnej formy.

Prace o charakterze wizualnym Zaradny tworzy głównie w formie instalacji, obiektu, fotografii i video. Artystka posługuje się w nich środkami abstrakcji, mikroobiektami dźwiękowymi i architektonicznymi, światłem i przestrzenią.  Prace te cechuje wieloznaczność koncepcji i relacji pomiędzy ideami a medium formy.

Artystka realizuje projekty na całym świecie, ostatnie ważniejsze prezentacje to m.in. wystawy w: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Galeria Starter w Warszawie, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, SiILBERKUPPE w Berlinie, Kunst Werke w Berlinie, oraz koncerty w ramach festiwali:

El Nicho Aural Festival (Mexico City), Unsound Festiwal (New York), Exploratory Music From Poland Super-Deluxe (Tokyo, Japan), What is music? (Sydney, Melbourne), All Ears (Oslo). Dyskografia Anny Zaradny obejmuje nagrania solowe i projekty z m.in. Robertem Piotrowiczem, Burkhardem Stanglem, Tony Buckiem, Corem Fuhlerem, Kasperem T Toeplitzem. Jest również autorką muzyki do spektakli teatralnych i projektów multimedialnych. Laureatka nagrody publiczności 5. edycji konkursu „Spojrzenia 2011 – Nagroda Fundacji Deutsche Bank”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *