byledowiosny2W piątek, 20 listopada o godz. 19 w Muzeum Sztuki w Łodzi rozpocznie się druga odsłona projektu Byle do wiosny. Bilety kosztują 8 zł.

„Nazywam się Paulina Miu Zielińska. Miu to nie imię i nie nazwisko.> Miu to ja. Moją pasją jest dźwięk – ten który nas otacza i ten,> który możemy z siebie wydobyć”.

Działalność Pauliny Miu Zielińskiej rozwija się dwutorowo, ale> źródłem obu ścieżek jest fascynacja brzmieniem otaczającego ją> świata. Z jednej strony jest to realizowanie nagrań terenowych,> rejestrowanie dźwięków, które na co dzień otaczają nas zarówno w> przestrzeni miejskiej jak i tych, które możemy usłyszeć w lasach, na> bagnach, polach. Ale oprócz działań performatywnych w których Paulina> wykorzystuje efekty owych poszukiwań i polowań na dźwięki, artystka> realizuje się również jako kompozytorka muzyki do spektakli oraz wystaw,> aktorka teatru Węgajty oraz współzałożycielka polsko-niemieckiej grupy> artystycznej KUZKA, w której tworzy razem z Janem-Tage Kühlingiem. W> ramach Pracowni Głosu Wędrującego prowadzi zajęcia wokalne oraz> warsztaty kreatywnej pracy z głosem.


„Byle do wiosny” to cykl wydarzeń, podczas których muzyka styka się> ze sztukami wizualnymi – seria spotkań dźwięku z obrazem, z> działaniem performatywnym, ze swoistym rodzajem pojmowania brzmienia jako> tożsamego z twórcą, jego osobą, gestem czy obrazem video. Do cyklu> zaproszono artystki odnoszące się w swojej twórczości do muzyki.> Dzięki temu potencjał relacji pomiędzy muzyką a sztukami wizualnymi> będzie eksplorowany i rozpoznawany w praktyce.

Ubiegłoroczna edycja „Byle do wiosny” skoncentrowała się na męskiej> twórczości. Rok 2015 przynosi zmianę. Tym razem zaproszone zostały> artystki skupiające się na muzyce i sztukach audiowizualnych, aby ukazać> ich podejście do eksperymentów dźwiękowych. To również próba> nawiązania do Her Noise, projektu mającego na celu zaprezentowanie> różnorodnego odbioru muzyki i sztuki, patrząc przez pryzmat płci.

Zaproszeni goście tworzą muzykę, performance dźwiękowe i> audiowizualne, opierając się na brzmieniach wytwarzanych za pomocą> urządzeń elektronicznych. Wspólnym mianownikiem jest prąd i to, co> można z jego udziałem stworzyć. „Byle do wiosny” to seria wydarzeń,> które próbują odpowiedzieć na pytania: co znajduje się między muzyką> a sztukami wizualnymi? Czym są muzyczne działania performatywne?
Kuratorka: Joanna Szumacher

Patronat medialny: Feminoteka, FYH, Glissando, Miej Miejsce, Radio Żak, Plaster, Trzecia Fala

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gra_gieldowa
Rusza „Gra giełdowa”
Fabryka Sztuki w Łodzi: Konkurs na rezydentów Szklarni – Inkubatora Teatralnego
PLAKAT
II Festiwal Wiedzy Niekonwencjonalnej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*