bobkW środę, 1 kwietnia o godz. 17 i 19:15 w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka odbędą się pokazy spektaklu Był sobie BOBOK. Towarzyszą one tegorocznej odsłonie Dotknij Teatru.

Wszystkiemu się dziwić jest oczywiście głupotą. Niczemu się zaś nie dziwić jest znacznie ładniej i nie wiadomo czemu uważa się, że to dobry ton. Ale chyba w istocie tak nie jest. Moim zdanie nie dziwić się niczemu jest znacznie głupiej, niż dziwić się wszystkiemu. No i poza tym nie dziwić się niczemu, to prawie to samo, co niczego nie szanować. Zresztą głupi człowiek w ogóle nie potrafi niczego szanować. Literatura rosyjska zaserwowana z klasą i dużą dawką humoru.

Jest to historia literata podczas zmagań z jego własnymi słabościami. Nie jest w stanie przełamać swojej twórczej niemocy, bo co chwila przeszkadza mu bobok. Bobok? Co za bobok? Przychodzą mu do głowy zdumiewające myśli i zaczyna też słyszeć jakieś dźwięki. Tracąc poczucie realności zaczyna kreować swój własny świat. Rozdwaja się i wychodzi z własnej skóry, żeby wygrać tę odwieczną walkę artysty z brakiem weny. Ale czy ten schizofreniczny szaleńczy szał twórczy może być jednym lekiem na życie towarzyskie i zawodowe?

reżyseria: Grigorij Lifanov
scenografia: Anna Tomczyńska
choreografia: Marta Szumieł
muzyka: Ivan Prosecky
obsada: Łukasz Chrzuszcz, Sebastian Cybulski, Kamil Pecka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
stopklatka
Stopklatka w Teatrze Powszechnym
Anioły w Ameryce w Teatrze Studyjnym
boeing
Boeing, Boeing w Teatrze Powszechnym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*