tango_600x600pxW poniedziałek, 8 grudnia o godz. 19  w Filharmonii Łódzkiej rozpocznie się Argentina Tango Show. Ceny biletów: 150 złotych i 120 złotych.

Tango to lekcja uwodzenia, zmysłowy taniec odzwierciedlający namiętną relację jaka zawiązuje się między kobietą i mężczyzną.  Tango narodziło się pod koniec XIX wieku, w regionie Rio de Plata w Argentynie, niemniej adoratorów posiada na całym świecie, również w Polsce, gdzie z roku na rok powstają kolejne miejsca zrzeszające jego miłośników.

W podróż do namiętnego Buenos Aires zabiorą nas artyści pod dyrekcją Waltera Tejado, który nagrywał płyty dla największych wytwórni muzycznych, takich jak Sony, Radio Nacional Argentina i R.C.A. Victor. Koncertował między innymi z takimi orkiestrami jak Alberto Castillo, Jose Basso, Atilo Stamponi i National Tango Orchestra.

Zespół składa się z 17 artystów, w tym typowej orkiestry tango z bandoneonem (rodzaj argentyńskiego akordeonu), tancerzy i wokalisty. Na sali zabrzmią napiękniejsze utwory, takie jak „La cumparsita” czy „Por una cabeza”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
carrion-foto
Carrion w New Yorku
RO(c)K na Rewolucji
slf2016
Songwriter Łódź Festiwal 2016

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*