IMG_8852

We wtorek, 7 listopada drużyna zapaśnicza Budowlanych Łódź podejmowała lidera grupy AZ Supra Brokers Wrocław. Goście bezsprzecznie okazali się lepsi od beniaminka tych rozgrywek i dość łatwo zwyciężyli 22:12.

Zapasy to niezwykle efektowny sport, którego oprawa i przestrzeń Atlas Areny powodują, że na kolejnych meczach łodzian pojawia się coraz więcej widzów. I zapewne, poza wynikiem, nie mają czego żałować. Dramatyczne walki, nieprzewidziane zakończenia, a przede wszystkim pokaz nieco zapomnianego, niesłusznie, pięknego sportu.

W trakcie meczu odbywa się dziewięć pojedynków, dwa razy po trzy minuty, w różnych kategoriach wagowych, stylach i z podziałem na płeć. W pojedynku otwarcia debiutująca Katarzyna Kamińska przed czasem musiała uznać wyższość Jessiki Blaszki z Holandii (0:8). To nie jedyna porażka kobiet, należy nadmienić, że żadna z zawodniczek Budowlanych nie pokonała tego dnia swojej rywalki.

Wcześniej jednak mogliśmy ekscytować się pojedynkami mężczyzn w wadze do 57 kilo w stylu dowolnym – gdzie Robert Dobrodziej został pokonany przez Zelikhmana Magomedsultanova 1:3, a także w wadze do 66 kg w stylu klasycznym. Tym razem Mistrz Polski, Dawid Kareciński, musiał uznać wyższość Gevorgana Shakyana (0:4), który kolejny raz pokazał, że jest jednym z najlepszych zawodników Budowlanych. Przez moment łodzianie mieli szansę na dogonienie rywala. Fenomenalny tego dnia Bartłomiej Żuraw zwyciężył Eryka Maja 12:2 do końca walcząc o zwycięstwo przed czasem. Te chwile wcześniej udało sę, niestety, Taytanie Kit w pojedynku z Lenką Hockovą. Łodzianka musiała uznać wyższość rywalki 0:12.

Wydarzeniem dnia było bezsprzecznie pojawienie się złotego mistrza olimpijskiego z Aten, Aleksieja Mishiny, który nie dał żadnych szans walczącemu jednak do końca Krzysztofowi Niklasowi (4:2). W kolejnym, trzecim tego dnia pojedynku kobiet, Adela Hanzlickova bardzo dobrą postawą techniczną wypunktowała Martinę Kuenz 11:5. Pewni swego goście zwyciężyli w kolejnej walce, do 97 kg. Zelikhman Minkailov pokonał Kamila Skaskiewicza. W ostatnim pojedynku dnia Łukasz Banak, uczestnik olimpiady w Londynie, nie wysilał się i przegrał z dużo lżejszym Arturem Shahinyanem. W ten sposób na zakończenie dnia na tablicy widniał wynik 22:12 dla AZ Supra Brokers Wrocław.

Kolejny mecz w Atlas Arenie Budowlani Łódź zagrają 5 grudnia. Ich przeciwnikiem będzie drużyna Unii Racibórz. Będzie to ostatnia szansa na awans do fazy play-off.

Zobacz także:

Budowlani Łódź – AZS AWF Warszawa 17:15 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
9. Red Bull Skim It w Manufakturze (foto)
artificial_grass_field
Kalendarz Sportowy – październik 2013
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – kwiecień 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*