Budowlani Łódź – AZS AWF Warszawa 17:15 (foto)

IMG_4359W środę, 20 września w Atlas Arenie zorganizowano spotkanie Krajowej Ligi Zapaśniczej. Budowlani Łódź podejmowali drużynę AZS AWF Warszawa.

Warto nadmienić, że spotkanie miało bardzo przyjemną oprawę – przed i w trakcie pojawiały się grupy taneczne, nie zabrakło również akcentu muzycznego. Na trybunach pojawił się m.in. legendarny Andrzej Supron, a zawody poprowadził jako sędzia dwukrotny zdobywca złota na olimpiadach, Andrzej Wroński.

Przybyli na spotkanie widzowie mogli obejrzeć dziewięć pojedynków, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jako pierwsze na macie pojawiły się Madalina Lunguraru i Anna Łukasiak. W tym dość wyrównanym pojedynku kobiet do 48 kg wynikiem 4:0 zwyciężyła zawodniczka AZSu. Jako drudzy wystąpili Robert Dobrodziej i Adrian Wagner, przedstawiciele zapasów w stylu wolnym do 57 kg. Agresywna postawa łodzianina pozwoliła mu zwyciężyć 2:0. Kolejny pojedynek to 66 kg w stylu klasycznym. Na macie pojawili się Edward Barsegjan i Roman Pacurkowski. Gość nie dał żadnych szans przedstawicielowi Budowlanych i zwyciężył 4:0. Także w kolejnym pojedynku górą byli goście. Dotkliwej porażki w kategorii do 58 kg doznała Lenka Hockova. Anhelina Lysak była lepsza w stosunku 6:3.

IMG_4569

Po krótkiej przerwie na macie zameldowali się zawodnicy do 74 kg w stylu wolnym. Bartłomiej Żuraw pokazał swoją dominację i zwyciężył Kipena Pavlo 4:0. Po dość jednostronnych walkach widzowie wreszcie mogli zobaczyć emocjonujący pojedynek – w stylu klasycznym do 85 kg. Prowadzący aż 7:0 Nylypiuk Mykhaylo ostatecznie przegrał z wyśmienitym Gevorgem Sahakyanem 9:7. Dzięki temu wynikowi łodzianie wreszcie wyszli na prowadzenie w zawodach. Także nie zabrakło emocji w kolejnej walce – kobiet do 69 kg. Martina Kuenz dzięki bardzo dobrej postawie pokonała Allę Cherkasową 6:4, ostateczne punkty zdobyła w ostatniej sekundzie pojedynku.

W stylu wolnym do 97 kg Kamil Skaskiewicz pokonał Gazimagomedova Magomedmurada 6:2, co zapewniło Budowlanym zwycięstwo w całych zawodach, a w kończącym turniej pojedynku do 130 kg w stylu klasycznym Karol Turczyński przegrał z Marcinem Luto 0:4. Ostatecznie łodzianie, po emocjonujących ostatnich pojedynkach, pokonali gości 17 do 15.

Warto pochwalić organizatorów za przebieg gali i mieć nadzieję, że kolejne zawody w Łodzi będą stały na podobnym poziomie sportowo-organizacyjnym, a także że w hali pojawi się dużo więcej widzów, którzy na pewno nie będą zawiedzeni oglądaniem zapasów. Bo naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *