3003_007Od 30 marca w Muzeum Kinematografii można oglądać niewielką wystawę fotografii pt. Budapeszt i Zakole Dunaju. To element obchodzonego w Kinematografie Tygodnia Kina Węgierskiego.

Od 30 marca do 5 kwietnia w Muzeum Kinematografii będzie prezentowany przegląd kina węgierskiego. Kinematografii niegdyś niezwykle w Polsce popularnej a dziś niemal nieobecnej. W programie m.in. dzieła mistrza węgierskiego kina Istvana Szabo, polsko-węgierska koprodukcja – „C. K. Dezerterzy” i wielokrotnie nagradzany film z udziałem polskich aktorek – „Inne spojrzenie”.

Prócz filmów nakręconych przed 1989 rokiem pojawią się i te całkiem nowe: historyczny obraz o powstaniu antysowieckim na Węgrzech – „1956 Wolność i miłość”, animowana satyra społeczna i polityczna – „Dzielnica!” oraz komedia muzyczna – „Papryka, sex i rock’n’roll”.

Przeglądowi towarzyszy wspomniana powyżej wystawa fotografii Bartosza Stawiarskiego „Budapeszt i Zakole Dunaju”, a także prelekcja dr. hab. Janusza Wróbla z Biura Edukacji Publicznej IPN na temat węgierskiego powstania antysowieckiego 1956 roku.

Zobacz także:

Zapomniana Łódź w Muzeum Kinematografii (foto)

Kino nowej przygody w Muzeum Kinematografii (foto)

Autochromy Lumiere w Muzeum Kinematografii (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DNI-michal-malkiewicz-148
„Dni” Michała Małkiewicza
fsid2010
Festiwal Sztuka i Dokumentacja 2010
Wystawy XVIII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*