Brzdąc w opałach – z muzyką na żywo

Kino Charlie w tym roku kończy 25 lat! Z tej okazji kontynuuje comiesięczny cykl pokazów filmów z Charlesem Chaplinem, prezentowanych z muzyką na żywo! Kolejny pokaz już 16 maja. Wstęp 12 zł, a za okazaniem SMS’a Klubu Charliego – bezpłatny.

Drugim tytułem w ramach obchodów 25-lecia Kina Charlie będzie Brzdąc (1921), o niezwykłej więzi pomiędzy włóczęgą Charlie a znalezionym dzieckiem.

– Pierwszy z urodzinowych pokazów, czyli „Światła wielkiego miasta” spotkał się z dużym zainteresowaniem i to nie tylko wśród łodzian, ale też gości z regionu. Odwiedziły nas całe rodziny z dziećmi, zainteresowane poznaniem klasycznych filmów niemych, doceniających ilustrującą film muzyka na żywo, jak coś dla nich nowego i nietuzinkowego – mówi Sławomir Fijałkowski, właściciel kina – W maju zaprezentujemy najbardziej rozpoznawalny film Chaplina, „Brzdąc”, który niezmiennie budzi u widzów jednocześnie śmiech i łzy – dodaje.

Kolejny pokaz odbędzie się 16 maja o godz. 19:00. Bilet na pokaz kosztuje 12 zł, zaś dla Klubowiczów Kina Charlie – wstęp bezpłatny (obowiązuje odbiór wejściówek w kasie kina).

Działające przy ul. Piotrkowskiej 203/205 Kino Charlie, w listopadzie będzie świętować ćwierćwiecze działalności jako instytucja kultury, rozpoznawalna nie tylko wśród łodzian ale również w Polsce. Przez ten czas kino zostało wielokrotnie nagradzane, m.in. laureat Państwowego Instytut Sztuki Filmowej w kategorii Podmiot prowadzący kino, Złoty Bilet od Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Plaster Kultury w kategorii Kultowe miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy