Brutalny industrial – Dave Phillips w klubie DOM

Dave Phillips, twórca bezkompromisowych spektakli dźwiękowo-wizualnych, wystąpi w najbliższy wtorek (9 lipca) w klubie DOM. Oprócz szwajcarskiego muzyka, na scenie pojawią się EMERGE, Emptyz i Wiktor Skok. Początek imprezy o godzinie 20. Bilety kosztują 20 złotych.

Dave Phillips to szwajcarski muzyk i artysta performer, który zaczął tworzyć pod koniec lat 80. Od tamtego czasu, dał się poznać jako jeden z najbardziej charakterystycznych przedstawicieli sceny industrial/noise. Jest współzałożycielem zespołu Fear of God, który – obok takich składów jak Napalm Death i Extreme Noise – jest uważany za jednego z prekursorów muzyki hardcore grindore na scenie europejskiej. Dodatkowo, był członkiem takich projektów, jak: Schimpfluch-Gruppe, Perverts in White Shirts oraz Dead Peni. Łącznie, nagrania jego autorstwa można znaleźć na blisko 150 albumach!

W trakcie ponad 30-letniej działalności, Dave Phillips zagrał blisko pół tysiąca koncertów, w 40 krajach na całym świecie. Będąc na scenie, artysta stara się pogłębiać w świadomości słuchaczy zagadnienia związane z procesami determinującymi ludzką egzystencję, a wykorzystuje do tego nie tylko muzykę konkretną, nawiązującą do tradycji industrialnych, ale też głos, ciało i przekaz video. Dzięki ogromnej charyzmie, niezwykle łatwo przychodzi mu kreowanie skrajnych emocji. Występy Dave’a Phillipsa to niepowtarzalna szansa na doświadczenie brutalności i dynamizmu muzyki industrialnej. Nic więc dziwnego, że bardzo często jego live shows są określane mianem muzycznego katharsis.

Oprócz Dave’a Phillipsa, w klubie DOM wystąpi niemiecki projekt EMERGE, którego zainteresowania muzyczne oscylują wokół minimalistycznych tradycji eksperymentalizmu i nieakademickiego noise’u. Skład koncentruje się na generowaniu dźwiękowych struktur, z których wydobywają się ambiencje otwarte na interpretacje słuchaczy. EMERGE emituje na tyle przetworzone dźwięki, że ich źródła są rozpoznawalne jedynie w szczątkowej formie. Na scenie pojawi się także Emptyz, który balansuje między szorstkimi, hałaśliwymi teksturami, a delikatnymi plamami dźwiękowymi, tworząc muzykę opartą na skrajnościach. Jego utwory, w których przestrzenne tła i instrumentalne loopy mieszają się z agresywnym harsh noise’m oraz fascynacją estetyką usterki, mają bardzo osobisty wydźwięk. Z kolei Wiktor Skok – od lat aktywny uczestnik kultury industrialnej oraz animator sceny punk hardcore – zaprezentuje występ live, będący wyrazem fascynacji ekstremalnymi odmianami muzyki mechanicznej.

Dave Phillips, EMERGE, Emptyz i Wiktor Skok, pojawią się na scenie klubu DOM we wtorek, 9 lipca. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20. Bilety, w cenie 20 złotych, do kupienia w dniu koncertu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *