Broadway w Akademii Muzycznej

Najsłynniejsze przeboje z legendarnych musicali „West Side Story” i „Mamma Mia”! Studenci specjalności musical oraz choreografia i techniki tańca zapraszają na kolejną odsłonę łódzkiego Broadwayu. Młodzi artyści ukażą nie tylko swoje umiejętności wokalne, ale także aktorskie i taneczne.

Premierowy spektakl odbędzie się 26 maja (niedziela) o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ulicy Żubardzkiej 2a. Na kolejne widowiska studenci zapraszają 27, 28 i 29 maja. Bilety w cenie: 25 zł – normalny, 15 zł – ulgowy można nabyć w kasie biletowej.

Po sukcesach poprzednich edycji wydarzenia, Katedra Musicalu i Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza na spektakl „Broadway 2019”. Młodzi artyści, uczący się na studiach licencjackich oraz magisterskich zaprezentują fragmenty znanych musicali West Side Story Leonarda Bernsteina oraz Mamma Mia Björna Ulvaeusa i Benny’ego Anderssona. W żywiołowych interpretacjach zabrzmią doskonale znane hity, takie jak: Money, money, money, Dancing Queen, Voulez-vous, Maria, Tonight, America i Somewhere. Mimo upływu lat, piosenki wciąż porywają i nie tracą na atrakcyjności. Akcja West Side Story opowiada o nieszczęśliwych losach miłości oraz walkach między nowojorskimi gangami. Fabuła musicalu Mamma mia dotyczy zawiłości rodzinnych oraz problemach z przygotowaniami do wymarzonego dnia ślubu.

Wraz z wokalistkami zaprezentuje się zespół instrumentalny pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Jaszczaka, w składzie: Jacek Delong, Kamil Leszczyński (klarnet, saksofony), Łukasz Zieliński (trąbka), Patryk Maciejewski (gitary), Krzysztof Jaszczak, Marta Sobczak (instrumenty klawiszowe), Michał Mościcki (kontrabas, gitara basowa), Błażej Kozłowski (perkusja). Autorką choreografii jest Zuzanna Dinter-Markowska. Koordynacją całości projektu zajmuje się Anna Dzionek-Kwiatkowska. Reżyserii spektaklu podjął się Brian Festress – wokalista, wykładowca łódzkiej Akademii Muzycznej, szerszej publiczności znany z uczestnictwa w ósmej edycji programu „The Voice of Poland”.

Spektakle będą miały miejsce codziennie, od 26 do 28 maja (niedziela – wtorek) o godzinie 18.00, także 29 maja (środa) o godzinie 12.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ulicy Żubardzkiej 2a. Kasa biletowa w budynku Sali Koncertowej jest czynna od wtorku do piątku, w godzinach 14.00-18.00 oraz na godzinę przed każdym koncertem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *