broadwayv6W walentynkowy wieczór Teatr V6 zaproponował łodzianom koncert musicalowy „Broadway Street”. Przez prawie dwie godziny artyści – Edyta Krzemień i Jakub Wocial – przypominali m.in. przeboje z kultowych musicali Andrew Lloyda-Webbera.

   
Nie mogło więc zabraknąć „Upiora w operze”, „Kotów”, „Kobiety w bieli”, „Bulwaru zachodzącego słońca”, „Jesus Christ Superstar”, a także tytułowego utworu z najnowszego spektaklu Webbera , „Miłość nie umiera nigdy”, który jest kontynuacją „Upiora…”. Artystom towarzyszyła grupa tancerzy Teatru V6, a pożegnały – owacje na stojąco.

Jakub Wocial – wokalista, aktor musicalowy i jeden z nielicznych ludzi, którym udało się przekonać sztab Andrew Lloyda Webbera do udzielenia zgody na odchodzącą od wzorca z Teatru Jej Wysokości, skromną inscenizacyjnie adaptację „Upiora w operze”. Przed nim starały się o to Teatr Muzyczny w Gdyni i Teatr Muzyczny ROMA z Warszawy. Jednak tylko niezależnemu teatrowi Wociala – warszawskiemu Palladium Stage – udało się w 2006 r. zrealizować tzw. małą inscenizację, dostosowaną do możliwości finansowych Palladium, odrzucającą efektowność londyńskiego pierwowzoru, za to wysoko cenioną za pełne wigoru kreacje aktorskie. Sam Jakub Wocial – właściciel teatru, adaptator libretta, reżyser, scenograf i odtwórca głównej roli Upiora – miał wówczas 20 lat.

Edyta Krzemień – aktorka teatralno-musicalowa i wokalistka. Studiowała na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Uczennica Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie. W roku 2007 podjęła współpracę z warszawskim Teatrem Muzycznym ROMA. Spośród jej najważniejszych występów w pierwszym rzędzie należy wymienić rolę Christine Daaé w „Upiorze w operze” Andrew Lloyda-Webbera, Fantyny w Les Misérables C. M. Schönberga (na podstawie powieści V. Hugo „Nędznicy”) i Esmeraldy w „Notre-Dame l’histoire”. Można było usłyszeć ją także na koncertach „Najlepsze z ROMY” czy Summer Music Festival (w Wieliczce).

 
Broadway Street Broadway Street Broadway Street
Broadway Street Broadway Street Broadway Street

 

Zobacz także:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF4658
Żarty z innej beczki (foto)
SDC11925
Kabareton w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych (foto)
_E6C8606
Kapliczka.pl – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*