Brawo Ravekjavik w Łodzi

Dwie sceny, kilkunastu wykonawców i multum elektronicznych gatunków od ambientu po schranz w bogatej wizualnej oprawie projekcji świateł i mappingu. Pierwszego dnia czerwca w Łodzi, już trzeci rok z rzędu odbędzie się unikalne, jednodniowe święto syntetycznych dźwięków, kultury rave, miłości i przyjaźni.

W tym roku bawimy się pod hasłem Brawo Ravekjavík!, które przenosi nas w czasie do lat 90 – czasów przewijania kaset ołówkiem,listów do redakcji i farbowania włosów, przy zachowaniu wysokiego poziomu artystycznego. Nasze zaproszenie przyjęli wybitni przedstawiciele scen klubowych z Polski, UK, Szwecji i tradycyjnie już z Islandii, z którą od początku naszego istnienia współpracujemy – mówią organizatorzy – fundacja Nur i agencja kreatywna Oxymoron.

Wartości naszej imprezy to tolerancja, przyjaźń, magia oraz inkluzywny charakter – kontynuują. Szalenie istotną rolę w festiwalu odgrywa również miasto, w którym się odbywa. Łódź wraz z jej niepowtarzalnym, industrialnym charakterem i bogatą historią kultury rave jest idealną lokalizacją na organizację cyklu.

Organizatorzy zapowiadają Wielką Rejwitalizację Łodzi – Brawo Ravekjavík! odbędzie się w efektownych wnętrzach EC1 przy ulicy Targowej ⅓. Gigantyczny kompleks pierwszej, łódzkiej elektrociepłowni przekształcony w ośrodek naukowo-kulturalny oferuje idealną infrastrukturę festiwalową, wciąż nieodkryta przez wielu mieszkańców Łodzi i Polski. Będzie to pierwszy przypadek, gdy tego typu impreza zawita we wciąż rozwijającym się Nowym Centrum Łodzi.

W nocy z 1 na 2 czerwca, na dwóch scenach wystąpią artyści, od lat wyznaczający kierunki rozwoju muzyki klubowej. JK Flesh, czyli Justin K. Broaderick to ikona muzyki noise’owej i industrialnej. Brytyjczyk znany z death metalowego Napalm Death, industrialowych Godflesh i Jesu przyjeżdża do Polski ze swoim ciężkim, klubowym materiałem, w którym pobrzmiewają echa miłości do mechanicznych dźwięków. Artysta gra jedne z najciekawszych live actów we współczesnej muzyce elektronicznej. Na głównej scenie towarzyszy mu silna reprezentacja kobiet. SPFDJ – szwedzka DJ-ka i szefowa marki Intrepid Skin, znana jest z mrocznych eklektycznych setów. Jej występ poprzedzi koncert live jej dobrej przyjaciółki. VTSS to jedna z najgorętszych, najszybciej rosnących marek w polskiej i europejskiej muzyce elektronicznej. Utalentowana DJ’ka i producentka czerpiąca z różnych gatunków muzycznych jak: techno, electronic body music, industrial i rave. Jest rezydentką cyklu Brutaż i warszawskiego klubu Jasna 1. Kolejną utalentowaną artystką, której energicznego seta usłyszeć będzie można na terenie byłej elektrowni jest Olivia – uznana DJ’ka, promotorka i producentka, rezydentka festiwalu Unsound, współtworząca polską muzykę elektroniczną od ponad 14 lat. Słynie z nietuzinkowej intuicji muzycznej, a najlepiej odnajduje się w brzmieniach surowego techno, industrialu, electro, acid house, ebm, wave, synth i italo.
To nie wszystko. W czasie Brawo Ravekjavík wystąpią też inni muzycy z Polski i, jak zwykle, Islandii: Skrotten, Bombchen, Árni Vector, Jadzia, Gibo, Frank Murder, Batashi, Vector, Ruchy czy Goga M. Tak więc publiczność może liczyć na intensywną mieszankę gatunków: ambient, electro, techno, UK garage, minimal, trance, drum‘n’bass, happy hardcore, czy schranz. Warstwę muzyczną uzupełnią projekcje, pokazy świateł i mappingu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 22.00 i potrwa do rana.

Trzecia edycja Ravekjavík rozrasta się o rodzinną, piknikową część na terenie zrewitalizowanego EC1. W sobotę od godziny 13:00 przy ulicy Targowej ⅓ odbędą się warsztaty i pierwsze koncerty, powstanie także food truckowa strefa gastro.

Kilkugodzinny masterclass „Live improvisation performance with machines” poprowadzi Þorgeir Óðinsson, przewidziano także warsztaty dj-skie dla dzieci, podczas których nauczą się podstaw tej techniki. Zajęcia z młodymi uczestnikami poprowadzi DJka i promotorka – Veronique.
Wstęp na „dzienne” wydarzenia jest wolny. Z kolei nocna część koncertowa jest biletowana, a bilety w cenach 50/70 zł można kupić za pośrednictwem Goingapp.pl, lub w salonach Empik.

PROGRAM
Scena Ravekjavík
22:00 – 23:00 Skrotten (PL) (Live)
23:00 – 24:00 Bombchen (PL) (DJ) .
00:00 – 01:00 Árni Vector (IS) (Live)
01:00 – 02:30 Olivia (PL) (DJ).
02:30 – 04:00 JK Flesh (UK) (Live).
04:00 – 05:00 VTSS (PL) (Live).
05:00 – 07:00 SPFDJ (SE) (DJ).

Scena Brawo
22:00 – 23:00 Ruchy (PL) (DJ).
23:00 – 1:00 Goga M (PL) (DJ).
1:00 – 2:00 Jadzia (IS)
2:00 – 3:30 Gibo (PL)
3:30 – 5:00 Frank Murder (IS)
5:00 – 7:00 Batashi (PL).
7:00 – 8:00 Vector (IS)

Więcej informacji:
www.ravekjavik.is
https://www.facebook.com/ravekjavik/
https://www.instagram.com/ravekjavik/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *