Branża animacji będzie się szkolić w Łodzi

Warsztaty mistrzowskie, rozmowy, case studies, mentoring oraz wykłady wchodzą w skład StopMoLab, czyli międzynarodowego programu szkoleniowego dla branży animacji poklatkowej. 9 miesięcy intensywnej pracy i nauki zapewni grupa najwyższej klasy specjalistów i profesjonalistów, którzy na co dzień związani są z takimi produkcjami jak „Gnijąca panna młoda”, „Nazywam się Cukinia” czy „Czerwony Żółw”. StopMoLab to najnowszy projekt profesjonalizacyjny łódzkiej firmy Momakin. Zgłoszenia można przesyłać do 27 marca na www.stopmo.pl.

Jak funkcjonuje współczesny rynek filmu animowanego? Gdzie znajdują się i jak aplikować na rezydencje artystyczne? Jak wygląda ekologiczny proces produkcji filmowej? To tylko kilka tematów które zostaną poruszone podczas intensywnego kursu edukacyjnego dla początkujących twórców animacji poklatkowej. StopMoLab rozpocznie się w kwietniu i będzie trwał 9 miesięcy. Program jest elitarny z liczbą tylko 25 miejsc, dla 5 osób z każdego zawodu: animatorów, twórców lalek, kierowników produkcji, art directorów i scenarzystów.

– Projekt wypełnia naturalną lukę pomiędzy wiedzą, którą zdobywa się w szkołach artystycznych a realiach funkcjonowania we współczesnej branży animacji. – opowiada Paulina Zacharek z Momakin, pomysłodawczyni StopMoLab – Daje uczestnikom kilka dodatkowych miesięcy na rozpoznanie i znalezienie swojej ścieżki rozwoju w branży.

SKILLS, BUSINESS i GO GREEN to trzy hasła i jednocześnie moduły, którym podporządkowany jest program. Doskonalenie swoich umiejętności, odkrywanie nowych trendów i modeli biznesowych oraz temat pro-ekologicznych działań to najważniejsze kierunki w rozwoju branży animacji. Kurs został stworzony i będzie prowadzony przez specjalistów i profesjonalistów pracujących na co dzień przy produkcji animacji poklatkowej. W skład rady programowej wchodzą tacy mistrzowie jak Francesca Berlingieri Maxwell (znana między innymi z „Gnijącej panny młodej”, „ParaNorman” czy „Fantastycznego Pana Lisa”), Denis Walgenwitz (związany a takimi produkcjami jak nominowany do Oscara „Czerwony Żółw”, „Nazywam się Cukinia” czy „Jak ukraść księżyc”), Angela Poshet (pracująca przy takich filmach jak „Wyspa psów” czy nominowany do Oscara „Frankenweenie”) czy Tim Allen i Magdalena Bieszczak (którzy oboje pracują obecnie przy produkcji „Pinokio” w reżyserii Guillermo del Toro). StopMoLab to całe mnóstwo godzin spotkań mentorskich, prelekcji, studiów przypadku, warsztatów mistrzowskich i wykładów. Kurs będzie realizowany w formacie online i offline w Łodzi poprzez rozbudowaną internetową platformę.

W Łodzi, miejscu od lat związanym z animacją, gdzie powstały Oscarowe produkcje „Piotruś i Wilk” czy „Tango”, spotkamy się dwa razy – mówi Paulina Zacharek – raz w lipcu, a drugi raz podczas ANIMARKT Stop Motion Forum.

Rekrutacja do StopMoLab jest dwuetapowa, w pierwszym etapie aplikacja kandydata zostanie oceniona przez specjalistę reprezentującego dany zawód oraz przedstawiciela branży w zakresie rozwoju biznesu, a drugi etap będzie rozmową online. Uczestnictwo jest odpłatne w kwocie 500 euro za cały kurs. Więcej informacji o projekcie oraz formularz do zapisów znajduje się na stronie www.stopmo.pl. StopMoLab jest współfinansowane przez Unię Europejską z programu Creative Europe Media.

Wydarzenie jest organizowane przez MOMAKIN, firmę łączącą świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji, która specjalizuje się w projektach stop motion. Wspiera projekty animacyjne na każdym etapie ich rozwoju: od planowania i finansowania przez produkcję, aż po dystrybucję. Zajmuje się edukacją i profesjonalizacją branży filmowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy