BRAII w The Rollin’ Barrel

W środę, 27 marca o godz. 20 w The Rollin’ Barrel wystąpi BRAII. Jako support pojawi się Heima. Wstęp: 10-20 zł.

BRAII to post-punkowe kobiece natarcie prosto z Kijowa. A jako że co kraj to obyczaj, BRAII są też mocnymi kandydatami do reprezentowania Ukrainy w nadchodzącej edycji Eurowizji. Wszystko za sprawą utworu „Maybe”. Do Polski przyjeżdżają, by zaprezentować się w zdecydowanie innym, właściwym sobie entourage’u – na przecięciu nowej fali i post-punkowej alternatywy z elementami dream-popu.

Liderka formacji, Oksana Bryzgalova, prowadzi w Kijowie własne studio nagraniowe, Istok, w którym nagrywała śmietanka tamtejszej alternatywy, np. Jamala, O.Torvald, Бумбокс, LAYAH czy INDT. Występy na żywo w ramach Istok Live Sessions śledzi wielu sympatyków ambitnej młodej muzyki z Ukrainy.

To właśnie tam powstała debiutancka EPka grupy, „City Of Nothing” (2018), wydany na winylu oraz dostępny na platformach cyfrowych. Już wiosną ukaże się kolejny materiał, którego fragmenty usłyszycie i na polskich koncertach BRAII. Cały album to już plan jesienny. Ale póki co – musicie zobaczyć ich na żywo.

Zespół Heima powstał pod koniec 2017 roku w Łodzi z inicjatywy Olgi Stolarek – wokalistki, songwriterki. Inspiracją Heimy nie są zespoły bądź artyści, których dałoby się określić jednym, konkretnym gatunkiem muzycznym. Każdym członkiem zespołu kieruje bowiem głęboka potrzeba ekspresji, tworzenia muzyki wpływającej na emocje własne oraz innych, która pozbawiona jest konkretnych odniesień gatunkowych. Wokal Olgi w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną, tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze.Aktualnie zespół jest w trakcie pracy nad swoim pierwszym, debiutanckim wydawnictwem. Na swoim koncie ma już występ m.in. podczas ostatniej edycji letnich koncertów w ramach Songwriter Łódź Festival 2018 oraz jako support zespołu Ted Nemeth.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *