braciaW sobotę, 1 grudnia o godz. 20 w Klubie Wytwórnia rozpocznie się występ zespołu Bracia. Jako support zagra Stardust. Impreza organizowana jest w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS.

Nieodpłatne wejściówki na koncert można odbierać w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, pok. 41 (II piętro) w terminie od 26 listopada br. w godz.8-16.

Zespół Bracia istnieje od 2001 roku i jest obecnie jednym z najbardziej cenionych zespołów rockowych w Polsce. Na czele formacji stoją bracia Piotr i Wojciech Cugowscy. Piotr jest jednym z najwybitniejszych polskich wokalistów, natomiast Wojtek jest cenionym w branży muzycznej gitarzystą.

Ma w dorobku trzy albumy: Fobrock, Tribute To Queen oraz Zapamiętaj. Pochodzą z nich największe przeboje Braci: Jeszcze Raz, Za szkłem, Dlaczego i Missing Every Moment.  pierwszym z tych utworów zespół zdobył wszystkie nagrody podczas festiwalu Top Trendy w 2007 roku: Grand Prix, prezydenta miasta Sopot, dziennikarzy, oraz internautów. Było to wydarzenie bez precedensu, nie udało się to również nigdy później żadnemu innemu wykonawcy, biorącemu udział w konkursie Top Trendy.

Stardust tworzą doświadczeni muzycy z Łodzi, których połączyła wspólna pasja do rocka. Zasoby zespołu wspomaga rewelacyjny gitarzysta – Bartek Papież, znany ze współpracy z Wojtkiem Pilichowskim czy Tatianą Okupnik. Materiał, który przygotował na ten wieczór, jest nieograniczony rygorem stylistycznym. Kompozycje oparte są na wszystkim, co proste w klasyce rock, skupiają się na sile przekazu, melodyce, groove, emocjach i niebanalnych tekstach. Słychać przywiązanie do tradycyjnych brzmień, często akustycznych, co z domieszką elektronicznych eksperymentów, dodają całości kolorytu.

Zespół jest w trakcie rejestracji materiału na debiutancki album, pierwsza sesja odbyła się w TOYA Studios w Łodzi. Producentami płyty zostali Piotr Ceez Okrasa i Paweł Marciniak.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6737
Lady Pank w Wytwórni (foto)
fonovel_021
Fonovel na Traugutta (foto+wideo)
Letnie Brzmienia: Zalewski (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*