FIGO_F_BEDROOMW piątek, 13 marca o godz. 20 w Bedroomie rozpocznie się koncert Braci Figo Fagot. Bilety w cenie 32 zł przedsprzedaż, 37 zł w dniu koncertu. Dystrybucja: KOLDECURE ” Pub Łódź Kaliska ” ul. Piotrkowska 102a w godz 15-19, tel. 602214751 ,”Strefa Biletów” ul. Piotrkowska 59, Biuro – Bedroom ul. Moniuszki 4a.

Mimo, że Bracia Figo Fagot nie trzeba nikomu przedstawiać, to poniżej mała notka: Początki grupy sięgają września 2010, kiedy rozpoczęto kręcenie serialu komediowego pt. Kaliber 200 volt, emitowanego na kanale RBL.TV w 2011. Na potrzeby każdego odcinka był przygotowywany miniteledysk w stylu disco polo z wyraźnie nieklasycznymi tekstami tego gatunku muzycznego charakteryzującymi się czarnym humorem i licznymi wulgaryzmami. Po udostępnieniu serialu szerszej publiczności na oficjalnym kanale YouTube stacji Rebel:tv rozległy się prośby fanów serialu o faktyczne założenie zespołu wykonującego taką muzykę. Chociaż zespół zadebiutował na IV Festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia odbywającym się 15 stycznia 2011 w warszawskim klubie muzycznym Progresja, gdzie wykonywał piosenki z nakręconego serialu, to faktycznie nagranie płyty studyjnej i aktywacja grupy nastąpiła w 2012.

Fragmenty utworów Braci Figo Fagot występują także w kreskówkach Git Produkcji, m.in. w Kapitanie Bomba w odcinku 95 „Admirał Jachaś” lub kinowej wersji Kapitana Bomby pt. „Kutapokalipsa”. 5 października 2013 odbyła się premiera drugiej płyty zespołu o nazwie Eleganckie chłopaki. Gościnnie wystąpił na niej Czesław Mozil. Obecnie zespół promuje swoja najnowsza płytę „DISKO CHŁOSTA ! „

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Koncerty podwórkowe Klangora Poleskiego
stonka
100nka w Bajkonurze
Joao_-_promo_zdjecie_2_
João de Sousa przy Pogonowskiego 45

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*