Bra Day 2017 (foto)

IMG_6987_kopiuj

Za nami już 4. odsłona gali Bra Day – Breast Reconstruction Awareness Day, wyjątkowego pokazu mody, którego gwiazdami są Amazonki. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości profilaktyki zdrowotnej i, co najistotniejsze, promowanie zabiegów rekonstrukcji piersi po mastektomii. Zwieńczeniem gali było wręczenie statuetki i nagrody honorowej Kapituły wydarzenia zespołowi Blue Cafe, który przyczynił się do promocji idei przyświecających Bra Day.

Tegoroczna edycja Bra Day 2017, tradycyjnie już odbyła się w przestrzeniach Centrum Promocji Mody. Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez łódzką ASP i Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, ale po raz pierwszy odbyło się jako część większego przedsięwzięcia – Łódź Young Fashion 2017.  Głównymi bohaterkami pokazu były wyjątkowe kobiety po zabiegu mastektomii, które wystąpiły jako modelki i zaprezentowały się w kolekcjach wiodących polskich marek modowych, jak Moove, Viola Piekut i MMC.

Co więcej, oprócz udziału w gali, pacjentki Szpitala im. M. Kopernika wzięły udział w sesji zdjęciowej, podczas której wcieliły się w rolę legendarnych bohaterek filmowych. Efekty sesji można zobaczyć na plakatach kinowych w Centrum Promocji Mody.

– Łódź jest jedynym miastem, obchodzącym Breast Reconstruction Awareness Day w Polsce. Poprzez BRA DAY uświadamiamy Polkom, że każda kobieta, która staje w obliczu choroby nowotworowej i mastektomii, ma prawo do refundowanego przez NFZ zabiegu rekonstrukcji piersi. Formuła naszych obchodów tego ważnego dnia pozwala uczestniczkom poczuć się pewnymi siebie, docenionymi, a przede wszystkim pięknymi. Historie trzydziestu siedmiu wspaniałych kobiet, które pokonały raka piersi, udowadniają, że odtworzenie piersi to bardzo istotna część terapii onkologicznej – mówi Magdalena Janus-Hibner, Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju i Promocji Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.

Ważnym punktem gali były również licytacje, dochód z których przeznaczony zostanie  na działalność edukacyjną na rzecz rozwoju rekonstrukcji piersi. Tegoroczne aukcje cieszyły się olbrzymim powodzeniem.  Zakończenie gali uświetniła swoim występem gwiazda polskiej muzyki, zespół Blue Café, który został uhonorwany statuetką i tytułem honorowym za promowanie idei związanych z BRA Day.

Ponadto, jak co oku, Wojewódzkie Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi zorganizowało w ramach BRA DAY  badania profilaktyczne i aktywności związane z edukacją prozdrowotną oraz bezpłatne badania piersi.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *