We wtorek, 17 września o godz. 18 w Centrum Dialogu rozpocznie się koncert BOTZ/Bagna – Maniucha Bikont & Assaf Talmudi. Wstęp wolny.

O projekcie BOTZ/Bagna: Ukraińskie Polesie to kraina najrozleglejszych w Europie bagien. Śpiewane w tamtejszych wsiach pieśni opowiadają o kobiecym losie, pragnieniach, przyrodzie, pracy. Zaklinają urodzaj, usypiają.
Koncert zaczyna się od śpiewu a cappella. Głos Maniuchy jest punktem wyjścia do interakcji między muzykami i wspólnych improwizacji. Przetworzone, nałożone na siebie i sterowane na żywo przez Assafa Talmudi pieśni tworzą gąszcz dźwięków. Słuchacze znajdują się pośrodku – mogą przechadzać się po przestrzeni dźwiękowej. W każdym miejscu usłyszą coś innego.

Bikont i Talmudi byli gośćmi rezydencji muzycznej w Domu Kereta w 2016 roku. Duet występował w Izraelu na festiwalach muzyki awangardowej takich jak Tectonics, wspólnie z Shayem Tsabari w legendarnym klubie Levontine 7, z Rafaelem Rogińskim podczas Jerusalem Piyut Festival. Koncertowali wspólnie w Japonii razem z tamtejszymi muzykami.
W tej chwili są w Polsce w ramach rezydencji polsko-japońsko-izraelskiej pod szyldem IMA Songlines.

Maniucha Bikont – Muzyczka i performerka. Uczestniczy w wielu muzycznych i teatralnych projektach, współpracuje z muzykami z całego świata. Wykonuję utwory współczesnych kompozytorów, tworzy muzykę teatralną i filmową. Występowała w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Występuje m. in. z Ksawerym, Tęgimi Chłopami, współtworzy międzynarodowy zespół IMA Song Lines. Doktorantka Artes Liberales, bada praktyki śpiewacze na wsi.

Assaf Talmudi – Kompozytor, akordeonista i producent muzyczny. Współpracował z czołowymi artystami z Izraela, jak Shlomi Shaban, Assaf Amdursky, Beri Sacharof oraz Noam Rotem. Jako instrumentalista koncertuje z zespołem Oy Division, specjalizującym się w odtwarzaniu archaicznych brzmień żydowskich z Europy Środkowo-Wschodniej. Wykładowca na Uniwersytecie w Hajfie, gdzie bada związek pomiędzy ewolucją w muzyce a sztuczną inteligencją.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ironmaiden
Iron Maiden w Atlas Arena
596. Urodziny Łodzi – koncerty
sjn_20130302_1270898628
Sjón w Lokalu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*