8 października w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym odbędą się zawody z cyklu Botanicznej Piątki!
 
Edycja jesienna zawodów rozpoczęła się 25 września w Ogrodzie Botaniczny „Myślęcinek” w Bydgoszcz, a zakończona zostanie 6 listopada w Leśnym Ogrodzie Botaniczny w Gdyni.
 
Botaniczna Piątka to cykl zawodów biegowych na dystansie 5 km organizowanych w ogrodach botanicznych w całej Polsce. Impreza rozgrywana jest od 2016 r. cały czas  powiększając liczbę swoich
lokalizacji. Obecnie wystartować można  m.in. w Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Mikołowie, Kielcach, Gdyni, Bydgoszczy i Mikołowie. W Łodzi Botaniczna Piątka zadebiutowała w czerwcu 2017 roku.
 
W zawodach wziąć udział mogą zarówno doświadczeni biegacze, jak i ci dopiero rozpoczynający swoją przygodę ze sportem. Zawodnicy mają możliwość wyboru startu w jednej z trzech grup. Grupa „Zielona”  z wydłużonym limitem czasowym umożliwia pokonanie dystansu truchtem, marszem lub marszo-biegiem. W ramach imprezy organizowane są także biegi dla dzieci na czterech krótszych dystansach (150, 300, 450, 1000 m) dostosowanych do wieku uczestników.
 
Po przekroczeniu linii  mety każdy zawodnik otrzymuje pamiątkowy medal z motywem roślinnym.  Przeprowadzane są też dekoracje dla najlepszych w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych. Od edycji letniej zawodów statuetką honorowany jest też najstarszy uczestnik biegu.
 
Zawody mają na celu przede wszystkim zachęcenie osób w każdym wieku do podejmowania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Organizatorom wydarzenia szczególnie zależy także na stwarzaniu okazji do zapoznawania się z walorami krajobrazowym i przyrodniczymi ogrodów botanicznych w całej Polsce.
 
Zapisy internetowe na zawody potrwają do piątku (07.10 do godz. 12:00), po tym terminie na bieg będzie można zapisać się także w dniu imprezy w biurze zawodów.
 
Więcej szczegółów dotyczących cyklu Botaniczna Piątka znajduje się na stronie https://botaniczna5.pl
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
20150727_182114
City Trail onTour (foto)
Poland Business Run. Ponad 2 tysiące biegaczy z regionu łódzkiego pobiegło dla osób z niepełnosprawnościami
Kids Run 2021 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*