Boso_promoW sieci pojawił się materiał filmowy do singla grupy Boso pt. Warzywniak. Utwór miał premierę 24 września na antenie Radia Łódź. Jego patronem medialnym jest Plaster Łódzki.

Boso zaczęło chodzić jesienią 2010. Pop, funk, reggae, blues, rock, soul plączą się im ciągle między nogami. Boso to miłość i miłość do muzyki, emocje, koncerty, ludzie, kobiecy wdzięk, urok, chęć życia, energia i jeszcze trochę o miłości, gro bab ze szczyptą facetów w proporcji 4-do-2. Muzyka zaś po równo o jednych i o drugich – kontrasty, huśtawki i rozważania, pomarańcze, kiwi, pietruszki i gruszki. O tym, że zwykle jest dobrze i nie zawsze jest źle, o tym, że nawet jak trudno iść – iść trzeba. Wokale, które troją się w Waszych głowach to Julka, Aneta, i Kasia. Ala – gitara, Zakwas – bas, Seru – perkusja.

Zespół z Łodzi, Zgierza i okolic znalazł ciepły kąt w Miejskim Ośrodku Kultury, z którego łatwo się wygonić nie da.

W maju 2012 własnymi siłami Boso wydało pierwszą EPkę, w lipcu 2012 odniosło sukces na małej scenie Slot Art Festival, którą wygrało. W marcu 2013 premierę miał pierwszy klip zespołu, w tym samym czasie publiczność mogła bliżej poznać główną wokalistkę Julię Szwajcer w programie X-Factor. Jesienią 2013 po sukcesach na Regionalnej Otwartej Scenie Artystycznej i zdobyci Grand Prix ogólnopolskiego festiwalu Zderzak, przy pomocy Radia Łódź Boso wydało pierwszy singiel. Zespół wystąpił w szóstej edycji programu „Mam Talent”, gdzie dotarł do półfinału.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Jan_Ptaszyn_Wrblewski_oraz_NDR_Big_Band_20120802-5093
Letnia Akademia Jazzu: Jan Ptaszyn Wróblewski i NDR Big Band (foto)
IMG_1122
CETI w New Yorku (foto)
_MG_2698
Juwenalia PŁ 2015 – dzień pierwszy (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*