Ted_Nemeth_2Book Gig to projekt promujący młodą, polską, niezależną scenę. Wystartował w listopadzie w Muzeum Książki Artystycznej, dotychczas wystąpili m.in. Sjón, Small Mechanics, Klara czy Youth Novels. Już dziś chcemy zaprosić Was na kolejną porcję dobrej muzyki – zarezerwujcie sobotni wieczór 12 marca. Widzimy się przy Tymienieckiego 24. Przed publicznością wystąpią zespoły Ted Nemeth, Hoszpital i Karlla. Start o godz. 20:30. Bilety kosztują 15 zł.

TED NEMETH powstał w sierpniu 2010 roku, w mieście Łodzi, podczas spotkania zorganizowanego przez grupę muzykujących przyjaciół. Muzyka jaka powstaje wskutek działalności kwartetu jest z racji instrumentarium – gitarowa, a z racji miejsca – garażowa. Teksty Teda Nemetha powstają w języku polskim. Muzycy przejawiająodmienne Zainteresowania i mają różne muzyczne inspiracje. Ted Nemeth jest ich syntezą, kompromisem i wypadkową pracy muzyków z instrumentami – niepowtarzalną wymianą energii.

20 listopada ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany „Ostatni krzyk mody” wydany nakładem wytwórni SP Records. Krążek promowały dwa single, „Retrocukiernia” oraz „Umowiony znak”.

HOSZPITAL  – Prawdą jest, że trio z Poznania pokazuje, iż o miłości, samotności i bólu istnienia ciągle można zaśpiewać w sposób świeży i bezpretensjonalny, co więcej, czyniąc to w języku polskim. Znakiem rozpoznawczym grupy są rozmarzone, nieco senne gitary i ciepły głos Michała Bielawskiego, który z pewnością ma jakieś właściwości terapeutyczne. Hoszpital uformował się w marcu 2012 roku w stolicy Wielkopolski. Trio jak dotąd ma na koncie EP-kę „Szmutno” opublikowaną w 2014 roku. Debiutancki longplay zatytułowany dla odmiany „Weszoło” ukazał się 24 kwietnia 2015 roku nakładem wytwórni Thin Man Records.

Debiut został pozytywnie oceniony przez czasopismo Teraz Rock!, a także cytując Gazetę Wyborczą ustami znanego krytyka Jacka Świądra: Wszyscy rzucili się grać elektronikę, a debiutanci z Hoszpital stawiają na utwory łagodne, ale gitarowe. Tu i ówdzie poznaniacy dokładają klawisze, co jeszcze osładza brzmienie, a na wierzchu jest kojący głos wokalisty. Gitara delikatna, z przytępionymi kantami, bas głęboki, wybrzmiewający długo (niespieszny „Głód”).

KARLLA – Singer-songwriterka z okolic Wrocławia, która od długiego czasu jest w stanie zakochania względem muzyki. Występowała na Slot Art Festivalu, Sofar Sounds Kraków, Cztery Pory Roku Festiwal (ZIMA 2015) i zagrała dla BalconyTv Poznań i SILESIA VIDEOSESSION. Już w podstawówce skrobała po zeszytach teksty i melodie, a zwłaszcza gdy na lekcji muzyki poznała magiczną moc nut. Jej piosenki to akustyczne, minimalistyczne i tajemnicze opowieści. Każdy utwór został stworzony z odmiennego powodu, choć cel jest ten sam- wędrówka poprzez dźwięki i historia zamknięta między 0:00 a 3:30( choć bez wątpienia bywają i dłuższe 🙂 W projekcie oprócz Karlli pojawia się również gitarzysta (Eryk Szklarek) ,który pozwala jej nieco odejść w objęcia ukulele czy dzwonków. W tym roku możemy się spodziewać pierwszej EPki w jej wydaniu, pozostaje tylko słuchać i czekać. Polecamy jedno i drugie jednocześnie!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hollyblue
Holly Blue oraz Czary Mary Koszmary i Ćmy w Scenografii
uniwerss
Koncert chóralny University of New Hampshire
KIZO w Sodzie Underground

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*