Już w najbliższą niedzielę, 26 kwietnia o godz. 20.00, łódzcy artyści duet Bolewski & Tubis zagrają minikoncert online. Wyjątkowa okazja aby posłuchać ich nowych utworów w niecodziennych, domowych wersjach. Duet zaprezentuje premierowe single pochodzące z najnowszej płyty zatytułowanej „Bez Końca”, której premiera zaplanowana jest na wrzesień 2020 r.

www.facebook.com/bolewskitubis

Akcja z minikoncertami jest pokłosiem serii filmików „BIT na dziś”, w których muzycy zachęcają do słuchania przeróżnych wykonawców i w luźny, nieformalny sposób opowiadają o swoim czasie w izolacji. Kontakt z fanami okazał się bardzo potrzebny także dla drugiej strony. Finalnie zespół zagrał w lany poniedziałek pierwszy koncert. Frekwencja była tak duża, że muzycy postanowili kontynuować wydarzenie.

Przypomnijmy. Bolewski & Tubis to duet złożony z Radka Bolewskiego śpiewającego i grającego na perkusji oraz Macieja Tubisa grającego na fortepianie i syntezatorze basowym. W całkowicie unikatowy sposób połączyli grę na 4 instrumentach akustycznych bez dodawania jakichkolwiek elektronicznych sampli czy loopów.

Teledysk do utworu „Twój Ślad”:

Nowe utwory zabiorą Was w niezwykłą dźwiękową podróż i moc doznań. Warstwa muzyczna eksponuje styl duetu zapoczątkowany na płycie „Lunatyk” (2018), łączący żywiołowość i nieprzewidywalność improwizacji z oryginalnymi tekstami i ukłonem w stronę piosenki.

„Bez końca” opowiadać będzie o uczuciu ulotności i związanej z nią potrzebie zostawienia śladu. To w nas, ludziach zapisana jest chęć bycia zapamiętanym, pozostawienia po sobie czegoś ważnego – poprzez miłość, sztukę, kreatywność, relacje międzyludzkie, troskę o najbliższe otoczenie i planetę. Po cichu marzymy i chcemy wierzyć, że to co piękne i wartościowe nigdy nie przeminie.
O tym właśnie jest ten album.

Najnowszych dwóch singli zespołu można posłuchać na stronie: http://www.bolewski-tubis.com/music/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Hash Coookie w TU
meaas
Christian Meaas Svendsen w 6. dzielnicy
sleep
The Steepwater Band w Keja Pub

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*