030bokka

W piątek, 24 kwietnia o w Łączniku (Wi-Ma) zorganizowano kolejny w naszym mieściekoncert grupy BOKKA. To bez wątpienia najbardziej niezwykły projekt roku 2014 na polskiej scenie muzycznej. 

Debiutujący zespół, który od początku działa incognito. Artyści występują w maskach, by skierować naszą uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze – na swojąmuzykę. Na to, co robią teraz, nie zaś ich
osiągnięcia czy historię.

Jedyne, co o nich wiadomo, to że sercem formacjijest trio znanych muzyków i że sygnuje ich prężnierozwijające się nowe wydawnictwo muzyczne NEXTPOP, stojące m. in. za sukcesami Fismolla i KARI. Romantyczna idea tajemnicy i działania w cieniu, bez udzielania wywiadów i obecności w mediach, została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i dziennikarzy.

Świetne recenzje w polskiej i zagranicznej prasie (np. znakomity portal Pitchfork), wyprzedana debiutancka trasa koncertowa w Polsce w salach 800+, zaproszenia na festiwale (m.in. Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, Free Form Festival, GoodFest, The Great Escape (UK).

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

BOKKA – wywiad z zespołem

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_6012
Urodziny Manufaktury 2016 – dzień 2 (foto)
26sierpnia_031
Geyer Music Factory 2011: Iwona Hossa (foto+wideo)
DSC_7295_DxO_1
Kult Unplugged w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*