_MG_5049

W sobotę, 10 grudnia o godz. 20 w OHMie rozpocznie się koncert formacji BOKKA.

BOKKA to bez wątpienia najbardziej niezwykły debiut roku 2014 na polskiej scenie muzycznej. Debiutujący zespół, który od początku działa incognito. Artyści występują w maskach, by skierować naszą uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze – na swoją muzykę. Na to, co robią teraz, nie zaś ich osiągnięcia czy historię. Jedyne, co o nich wiadomo, to że sercem formacji jest pięcioro znanych muzyków i że sygnuje ich prężnie rozwijające się nowe wydawnictwo muzyczne NEXTPOP, stojące m. in. za sukcesami Fismolla i KARI.

Romantyczna idea tajemnicy i działania w cieniu, bez udzielania wywiadów i obecności w mediach, została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i dziennikarzy. Świetne recenzje w polskiej i zagranicznej prasie (np. znakomity portal Pitchfork), wyprzedana debiutancka trasa koncertowa w Polsce w salach 800+, zaproszenia na festiwale (m.in. Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, Free Form Festival, GoodFest, The Great Escape (UK), Reeperbahn Festival (DE), to niezwykłe osiągnięcia jak na pierwszy okres działalności formacji.

Pierwszy singiel BOKKI „Town Of Strangers” został zmasterowany w Londynie przez słynną Mandy Parnell, od lat współtworzącą brzmienie płyt Bjork, Sigur Ros, Little Dragon, Depeche Mode, Paula McCartneya, etc., a teledysk na You Tube ma już ponad 4 miliony odsłon. Zespół gościł na festiwalach takich, jak Orange Warsaw Festival, Colours of Ostrava (CZ), Positivus Festival (LV), Grape (SK), czy Intsikurmu (EE) oraz ma za sobą koncerty w zagranicznych klubach, m.in. A38 w Budapeszcie, Ancienne Belgique w Brukseli, czy Palac Akropolis w Pradze.

Premiera drugiego albumu pt. „Don’t Kiss And Tell” odbyła się 2 października zeszłego roku. Obecnie zespół odbywa trasę promującą drugi album, odbywając koncerty w Polsce oraz zagranicą.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
leonardcohen
Leonard Cohen w Atlas Arenie
Acoustic Night with Ed Sheeran w New Yorku
wickedhead
Wicked Heads w Krańcoofce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*