BOKKA i Łąki Łan w Wytwórni (foto)

DSC_0126W czwartek, 3 grudnia w klubie Wytwórnia zorganizowano kolejną odsłonę Made In Polska. Na scenie pojawiła się tajemnicza BOKKA, a także szaleńcy z Łąki Łan.

Jak powstała Bokka? Spontanicznie. Pewnego dnia członkowie grupy zaczęli się bawić i nagrywać na iPada różne dziwne brzmienia, które wydają przedmioty użytku codziennego. Chwytali wszystko, co mieli pod ręką, i z zaskoczeniem odkrywali, że każda rzecz odpowiednio potraktowana ma swój oryginalny dźwięk. Zespół od początku działa incognito. Artyści występują w maskach, by skierować naszą uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze – na muzykę. Na to, co robią teraz, nie zaś ich osiągnięcia czy historię. Jedyne, co o nich wiadomo, to że sercem formacji jest trio znanych muzyków i że sygnuje ich prężnie rozwijające się nowe wydawnictwo muzyczne NEXTPOP, stojące m. in. za sukcesami Fismolla i KARI.

joomplu:102225

Łąki Łan słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Zespół wypracował sobie niepowtarzalne, słowiańsko – międzygalaktyczne brzmienie. Bardzo istotne są teksty autorstwa Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

/fot. Rafał Jakuszczonek

Zobacz także:

BOKKA w Łączniku (foto)

BOKKA w Wytwórni (foto)

Łąki Łan w Wytwórni (foto)

AWANtour 2014 w Wytwórni (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *