bogmorduW piątek, 15 września o godz. 18 w Teatrze Wielkim rozpocznie się pokaz spektaklu Bóg Mordu w wykonaniu Teatru 6. piętro. Bilety kosztują 130 i 150 zł.

Sztuka Yasminy Rezy jest błyskotliwie napisanym komediowo-absurdalno-tragicznym studium odkrywania tego co w nas jest „bogiem mordu” – egoistycznym pragnieniem zwycięstwa wbrew wszystkim i wszystkiemu, instynktem walki o siebie, podczas której spadają maski przyzwoitości, wychowania i tolerancji, a bohaterowie stają się przerażająco śmieszni i straszni.

Bóg mordu zaczyna się od kulturalnej, cywilizowanej, rozsądnej rozmowy dwóch par małżeńskich, które spotkały się by znaleźć sposób ugody w sprawie bójki swoich małoletnich synów, a kończy się tak, że później każdy z jego uczestników nazwie to spotkanie najgorszym dniem w swoim życiu.

Ta perfekcyjnie skonstruowana sztuka to także rzecz o naszym trudnym współczesnym rodzicielstwie, które zamiast być, jak twierdzą kolorowe gazety, największą przygodą życia, staje się kolejnym powodem lęków, frustracji i agresji. Właśnie na podstawie tej sztuki Roman Polański nakręcił swój głośny film Rzeź.

Obsada:
Véronique Houllié: Jolanta Fraszyńska
Michel Houllié: Cezary Pazura
Annette Reille: Anna Dereszowska
Alain Reille: Michał Żebrowski

Realizatorzy:
Tekst: Yasmina Reza
Reżyseria: Małgorzata Bogajewska
Scenografia i kostiumy: Maciej Chojnacki
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk
Przekład: Barbara Grzegorzewska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0801
15. Letnia Scena – konkurs dla teatrów
imie
Imię w Teatrze Muzycznym
warsztaty-baner-2-01
Retroperspektywy: warsztaty naznaczone muzyką

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*