„Bóg mordu” w reżyserii Zbigniewa Rybki to premiera Fundacji Teatru Scena Poczekalnia, która została przygotowana z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących. Bezpłatny spektakl z audiodeskrypcją zostanie zaprezentowany w Teatrze Muzycznym 27 sierpnia.

  

Sztuka Yasminy Rezy powstała w 2006 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością teatrów i widzów na całym świecie. Dramat został także zaadoptowany przez film i wspaniale sfilmowany przez Romana Polańskiego w 2011 roku.  Role: Jodie Foster, Kate Winslet, Christopha Waltza i Johna C. Reilly w filmie „Rzeź” są niezwykle charakterystyczne i zostały zapamiętane przez wielbicieli kina, także ze względu na ich zabarwienie komediowe.

 

Fabuła opiera się na spotkaniu i konfrontacji dwóch małżeństw, które chcą wyjaśnić bójkę swoich synów i omówić szczegóły zadośćuczynienia. Wszyscy próbują bardzo taktownie wyjaśnić tę nieprzyjemną sytuację, aby szybko i bezproblemowo wynagrodzić krzywdę i wrócić do swoich obowiązków. Jednak z czasem wszyscy bohaterowie uwikłani w rozmowę, obnażają swoje problemy i frustracje, aby doprowadzić do trudnej dyskusji, która przeradza się w zapis wzajemnych oskarżeń prowadzących do przerażającej awantury. 

 

Spektakl Teatru Sceny Poczekalnia zostanie zaprezentowany w Teatrze Muzycznym dwukrotnie. Premiera, uzupełniona o audiodeskrypcję, która została przygotowana z myślą osobach niewidomych i niedowidzących odbędzie się 27 sierpnia. Autorem zapisu, który ułatwia odbiór sztuki, jest reżyser i scenarzysta Paweł Kamza związany z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Niewidomych w Poznaniu. Wstęp na tę premierę jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja miejsc pod nr telefonu: 695 996 422. W kolejnym dniu, 28 sierpnia, będzie można zobaczyć spektakl bez audiodeskrypcji, rezerwując miejsce pod tym samym numerem i kupując bilety online.

 

Naszą ideą było przygotowanie spektaklu, który gwarantuje łodzianom równy dostęp do możliwości doświadczania teatru i zasobów, jakie oferuje kultura – mówi Sebastian Nowicki, prezes Fundacji Teatru Scena Poczekalnia. To pierwszy raz, kiedy zrealizowaliśmy spektakl przygotowany specjalnie dla osób z dysfunkcją narządu wzroku, ale z pewnością podejmiemy starania, aby powtórzyć te działania, wzbogacając ofertę teatralną naszego miasta  – potwierdza Sebastian Nowicki.

 

Yasmina Reza

 

„Bóg mordu”

Teatr Scena Poczekalnia

 

Obsada:

 

Veronique Houllie – Izabela Noszczyk

Michel Houllie – Michał Wielewicki

Annette Reille – Edyta Torhan

Alain Reille – Hubert Jarczak

 

Realizatorzy:

 

reżyseria – Zbigniew Rybka

scenografia – Sebastian Nowicki

kostiumy – Agnieszka Warcholińska – Nowak

muzyka – Damian – Neogenn – Lindner

 

27.08 – 19:00 – I premiera (piątek) – spektakl z audiodeskrypcją

28.08 – 19:00 – II premiera (sobota)

 

Teatr Muzyczny, Scena Kameralna, ul. Północna 47/51

 

Rezerwacja miejsc i sprzedaż biletów: kontakt pod numerem 695 996 422

 

Spektakl „Bóg mordu” uzyskał dofinansowanie z budżetu Miasta Łodzi. Partnerami projektu są: Teatr Muzyczny w Łodzi i Teatr Miejski w Lesznie.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plasterkultury
Plastry Kultury – spektakl roku
Spektakle improwizowane na Walentynki
ksiezniczkasara
Księżniczka Sara w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*