boeingW piątek, 13 września na deskach Teatru Powszechnego pierwsza w tym sezonie premiera – światowy hit Marca Camolettiego Boeing, Boeing.

Sztuka ta, wystawiana w 55 krajach świata i zagrana ponad 17,5 tysiąca razy trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa! Na język polski przełożył ją Bartosz Wierzbięta, autor polskich wersji językowych m.in. do Shreka, Sezonu na misia, Skoku przez płot czy Madagaskaru.

Twórcy spektaklu przenoszą akcję do Łodzi, gdzie mieszka  prężnie działający w branży nieruchomości Maks. Ma on nie tylko bogate CV, ale i życie uczuciowe. Maks ma trzy narzeczone, z których każda jest stewardesą i każda uważa, że jest dla Maksa tą jedną jedyną. Dzięki rozkładom lotu, zmianie stref czasowych i… wsparciu nieocenionej pomocy domowej, udaje mu się pogodzić wizyty wszystkich pań i ukryć przed każdą kolejną istnienie pozostałych.Co się jednak stanie kiedy Maksa odwiedzi jego dawny przyjaciel Paweł, który z nadzieją zatrudnienia w łódzkim hotelu Hilton przyleci do niego z wizytą? Czy niepozorny kumpel łata pomoże Maksowi „miękko wylądować” czy może zafunduje mu prawdziwą katastrofę w przestworzach?

reżyseria: Giovanny Castellanos
scenografia: Wojciech Stefaniak
muzyka: Marcin Rumiński
grają: Magda Zając, Karolina Łukaszewicz, Beata Ziejka, Jakub Firewicz, Janusz German, Artur Zawadzki.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Szalone_nozyczki
Wrzesień w Teatrze Powszechnym
wpogoni
Premiery teatralne – wrzesień 2015
klasykapobandzie
Filharmonia Dowcipu w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*