glowne_body_wear_gatta

Body Wear Poland to trzydniowe targi branży, powiązanej z technologią dziewiarską, w tym produkcją: bielizny, gorsetów, pończoch, dzianin i konfekcji z dzianin. Targi rozpoczęły się w spektakularnym pokazem w Centrum Promocji Mody łódzkiej ASP.

Pokaz zorganizowały głównie marki z województwa łódzkiego: Gatta, Alles, Cornette oraz Lycra. Najnowsze kolekcje najważniejszych na rynku polskich producentów bielizny i wyrobów pończoszniczych połączone zostały ze stylizacjami znanych polskich projektantów, m.in. duetu Paprocki & Brzozowski, Macieja Zienia i Agaty Wojtkiewicz. Pokaz towarzyszył 10. edycji Fashion Week Poland.

Gatta, Alles i Cornette zaprezentowały na wybiegu najnowsze trendy na najbliższy sezon. W kolekcjach kobiecych dominowały pastelowe, łososiowe barwy oraz delikatne koronkowe aplikacje, w męskich zaś jaskrawe aplikacje i kolorowe printy.

Body Wear Poland to największa w Polsce impreza dla branży bieliźniarsko-dzianinowej, w skład której, oprócz Body Wear Show wchodzą także inne rozmaite wydarzenia: Body Wear Trends – Cykl wykładów i prezentacji z zakresu tendencji w projektowaniu bielizny i odzieży z dzianin oraz trendów w modzie na nadchodzące sezony oraz Body Wear Process – Platforma wystawienniczo-seminaryjna dla dostawców surowców, materiałów, dodatków, maszyn i urządzeń do produkcji bielizny, odzieży z dzianin, rajstop i pończoch, połączona z cyklem wykładów, prezentacji i warsztatów technologicznych.

DSC_0471

(Fot. Agata Kobierska)

Nie zapominajmy jednak o innych wydarzeniach łódzkiego Tygodnia Mody! W ramach pokazów Designer Avenue podczas kilku dni trwania Fashion Week Poland odbędą się premierowe pokazy eksluzywnych kolekcji pret-a-porter, które prezentują najlepsi polscy projektanci ubioru oraz goście specjalni z zagranicy. Przegląd, skondensowany w jednym miejscu i czasie, tworzy niezwykły spektakl kreatywności oraz różnorodności w podejściu do mody. Pokazy prezentowane w Alei Projektantów to kolekcje zaproszonych gości, a także projektantów, których aplikacje zostały pozytywnie ocenione przez Radę Programową FashionPhilosophy Fashion Week Poland oraz pokazy komercyjne marek i firm.

Pokazy odbywają się codziennie, od czwartku (08.05) do soboty (10.05), od godz. 16:00 w nowej lokalizacji (Expo – Łódź, Al. Politechniki 4).

(Tekst na podst. mat. prasowych; Fot: A. Kobierska)

Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Łódzkim!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
odnowiona_panorama
Panorama Łodzi
_DSC4643_DxO
Festiwal Dobrego Smaku 2015 – wyniki
Piknik Bezpieczeństwa w Rosanowie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*