IMG_7770W poniedziałek, 30 września w foyer Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi odbył się wernisaż wystawy Bobkowski. Chuligan wolności. Ekspozycję będzie można oglądać do 23 października.

27 października 2013 roku skończyłby sto lat, przeżył zaledwie 48, ale dla czytelników pozostanie zawsze młodym mężczyzną przemierzającym Francję na rowerze albo budującym modele samolotów w dalekiej Gwatemali. Wieczny tułacz, niepoprawny awanturnik, chuligan wolności: Andrzej Bobkowski (1913-1961).

Na wystawę składają się m.in. archiwalne fotografie związane z postacią Bobkowskiego. Towarzyszy im obszerny komentarz związany z „chuliganem wolności”. Ekspozycję dopełniają: publikacja książkowa, a także imprezy towarzyszące –  15 października o godz. 18 rozpocznie się Wieczór z chuliganem – czytanie tekstów i pokaz filmów. Dzień później odbędzie się panel  Kosmopolacy: duma i uprzedzenia. Bobkowski w stulecie urodzin. W ostatni piątek października w Łodzi i w Krakowie odbędą się również specjalne Rowerowe Masy Krytyczne.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wszystkie kobiety – Kobiety w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)
okladkazdit
Jubileuszowy kalendarz na 90-lecie Łódzkich Wodociągów z fotografiami przedwojennej Łodzi
Katarzyna Turkowska – Spojrzenie z góry w Olimpijce (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*