IMG_1759W czwartek, 13 listopada w Owocach i Warzywach wystąpi Bobby The Unicorn. W jego muzyce mieszają się wpływy folku, amerykańskiego songwritingu, post-rocka. Choć sam artysta nie kryje sympatii dla takich wykonawców jak Bon Iver, Ben Howard, Fleet Foxes czy Dry the River muzyka, którą prezentuje jest bardzo różnorodna, indywidualna i wolna od sztywnej i wąskiej charakterystyki gatunkowej.

Bobby The Unicorn to projekt Darka Dąbrowskiego. Bardzo szybko jego nagrania, praktycznie bez żadnej promocji, znalazły się w czołówce polskich odsłuchań na Bandcampie. Wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach t.j. Open’er i Soundrive. Popularności przysporzyło mu również wykorzystanie jego utworu „Ona ma broń” w zapowiedzi filmowej TVN. W 2014 ukazała się debiutancka płyta „Utopia” nakładem Thin Man Records.

joomplu:82448

Założeniem projektu Bobby The Unicorn jest muzyka wolna i niczym nieograniczona. Celowo używa sprzętu starego i niedoskonałego, aby jak najlepiej oddać klimat tamtych lat. EP „The Bravery” z 2012 roku zawiera utwory zarejestrowane bez metronomu, nagrywane na instrumentach i urządzeniach z lat 50, 60, 70 i 80.

Zobacz także:

We Wil Fail w Owocach i Warzywach (foto)

Ziołek i Kurek w Owocach i Warzywach (foto)

Therapy w Owocach i Warzywach (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF0427_Copy
SOHF: Bednarek (foto)
TSA-5964
TSA w Wytwórni (foto)
Scorpions w Atlas Arenie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*