140216_Bobby_0156_maleW czwartek, 13 listopada o godz. 20 w Owocach i Warzywach wystąpi Bobby The Unicorn. Bilety kosztują 10 zł.

Bobby The Unicorn to solowy projekt Darka Dąbrowskiego. Bardzo szybko jego nagrania, praktycznie bez żadnej promocji, znalazły się w czołówce polskich odsłuchań na Bandcampie. Wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach t.j. Open’er i Soundrive. Popularności przysporzyło mu również wykorzystanie jego utworu „Ona ma broń” w zapowiedzi filmowej TVN. W 2014 ukazała się debiutancka płyta „Utopia” nakładem Thin Man Records.

Założeniem projektu Bobby The Unicorn jest muzyka wolna i niczym nieograniczona. Celowo używa sprzętu starego i niedoskonałego, aby jak najlepiej oddać klimat tamtych lat. EP „The Bravery” z 2012 roku zawiera utwory zarejestrowane bez metronomu, nagrywane na instrumentach i urządzeniach z lat 50, 60, 70 i 80.

W jego muzyce mieszają się wpływy folku, amerykańskiego songwritingu, post-rocka. Choć sam artysta nie kryje sympatii dla takich wykonawców jak Bon Iver, Ben Howard, Fleet Foxes czy Dry the River muzyka, którą prezentuje jest bardzo różnorodna, indywidualna i wolna od sztywnej i wąskiej charakterystyki gatunkowej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tau
TAU w Scenografii
sipr_27032010_coma_6024_naglowny
Coma w Wytwórnia
machineries
Zimna fala w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*