boatshow-2012Spotkania z gwiazdami sportów wodnych, opowieść o morskich przygodach, warsztaty poświęcone praktyce żeglowania, konkursy z cennymi nagrodami oraz konferencje dotyczące przemysłu jachtowego i turystyki wodnej – to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowali organizatorzy targów Boatshow.

Po czterech latach przerwy największe w Polsce spotkanie żeglarzy i motorowodniaków odbędzie się ponownie w Łodzi w dniach 16 -1 8 listopada. W nowo wybudowanym centrum targowym odbędzie się blisko 50 imprez towarzyszących, a swoją ofertę zaprezentuje 176 firm z kraju i zagranicy. Targi odwiedzą gości z najdalszych części kontynentu, między innymi Norwegii, Rosji, Włoch, Niemiec, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

Do spotkania i wygrania

Po niezwykłych sukcesach na Igrzyskach Olimpijskich oraz Mistrzostwach Świata i Europy do Łodzi przyjadą najlepsi polscy sportowcy. Będzie można z nimi porozmawiać i wziąć udział w zabawie niespodziance, która będzie polegała na rywalizacji z olimpijczykami. Swój udział w targach Boatshow potwierdzili już między innymi Zofia Klepacka i Przemek Miarczyński

Tradycyjne już wystawcy przygotowali wiele promocji i rabatów na sprzęt, ubranie i akcesoria. Oprócz zakupów zwiedzający będą mieli też szansę wziąć udział w kilkunastu konkursach i grach, a do wygrania będą miedzy innymi rejsy po Morzu Karaibskim, czartery, sprzęt nawigacyjny,  żeglarska odzież oraz szkolenia na dowolny stopień żeglarski.  

Teoria żeglowania. To w modzie znać się na pogodzie

W jaki sposób przewidywać pogodę i jak nawigować, różne warunki ubezpieczeń jachtowych, zasady czarterów i ryzyko dotyczące prowadzenia jachtów w wybranych krajach. Między innymi o tych zagadnieniach podczas spotkań z targową publiczności opowiadać będą zaproszeni goście – żeglarze z wieloletnim doświadczeniem, skipperzy,  przedstawiciele służb ratowniczych oraz projektanci sprzętu. Doświadczeniami podzielą się też organizatorzy rejsów morskich, na które zabierane są nawet kilkuletnie dzieci.

Turystyka, biznes i nowe rynki

Współpraca z rosyjskimi parterami i sprzedaż produktów do obwodu Kaliningradzkiego może być duża szansą dla polskiego przemysłu jachtowego. Podczas Boatshow przekonywać do tego będą miedzy innymi polscy dyplomaci akredytowani w Rosji, przedstawiciele rosyjskich instytucji nadzorujących międzynarodową wymianę handlową oraz przedsiębiorcy, którzy już z powodzeniem prowadzą interesy na wschodzie. Podczas konferencji poruszone zostaną tematy dotyczące Procedur celnych,, sprzedaży indywidualnej, opóźnionych terminów płatności, certyfikacji produktów oraz przepisów granicznych.

Zdobywaniu nowych kontrahentów poświęcone będzie również spotkanie zatytułowane „Konkurencyjność na rynkach zagranicznych”, które przygotowuje Fundacja Polskie Jachty. Wszyscy chętni będą mogli poznać składniki konkurencyjności, zasady „marketing mix” oraz specyfikę poszczególnych rynków.
 
 W ramach cyklu spotkań poświęcony najważniejszym problemom polskiego przemysłu jachtowego organizatorzy targów przygotowali forum poświecone perspektywie rozwoju polskiej turystyki wodnej. Przedstawiciele Polskiej Organizacji Tursytycznej, pracownicy PTTK, przedsiębiorcy oraz samorządowcy będą się zastanawiać w jaki sposób zwiększyć żeglugę śródlądową i zachęcić turystów do tego rodzaju aktywności. Wśród poruszanych tematów znajdą się zagadnienia dotyczące budowy mariny w Spocie, modernizacji brzegów rzek, przykłady miast, które wykorzystują turystyczną  infrastrukturę rzeczną i promują swoje akweny.

Ekstremalne przygody na wodzie

Co roku w Polsce przybywa żeglarzy, którzy podejmują jedno z najtrudniejszych wyzwań i w świat wypływają samotnie. Ci, którzy przepłynęli już ponad 500 mil morskich należą do reaktywowanego ostatnio Klub Żeglarzy Samotników. Podczas Boatshow jego członkowie będą opowiadać o najtrudniejszych atlantyckich regatach samotników Mini Transat, wymagających rejsach po Bałtyku i przedstawią pierwszą otwartą formułę szkoleń pełnomorskiego żeglarstwa samotniczego. Oprócz tego zwiedzający będą mieli szansę kibicować Zbigniewowi Gutkowskiemu, który 10 listopada wystartuje w okołoziemskich regatach Vendée Globe i poznać wyczyny sportowców, którzy pokonali Bałtyk na katamaranach plażowych.

Podsumowanie sezonu

Podczas Boatshow – jak co roku – swoją dotychczasową działalność podsumują organizatorzy regat, związki sportowe, fundacje i stowarzyszenia. Szczególnie ważnym wydarzeniem będzie spotkanie klasy Omega, która w tym roku świętuje 70 lat od powstania pierwowzoru kultowej łódki.  W trakcie targów odbędzie się też  spotkanie organizatorów pucharu polski Jachtów Kabinowych 2013.  Jednym z gości specjalnych będą przedstawiciele nadmorskich samorządów. Zaprezentowane zostaną najnowsze żeglarskie inwestycje i inicjatywy  między innymi: port jachtowy w Kołobrzegu,  Aleja Żeglarzy w Gdyni oraz The Tall Ships Races 2013 w Szczecinie.

Godziny otwarcia terenów targowych

piątek 10:00 – 18:00
sobota 10:00 – 18:00
niedziela 10:00 – 16:00

Ceny biletów wstępu:

Bilet wstępu jednorazowy po rejestracji 18 zł
Bilet wstępu jednorazowy bez rejestracji 25 zł

Katalog targowy 10 zł
Kasy biletowe znajdują się w holu wejściowym – Centrum Konferencyjno Wystawiennicze, Al. Politechniki 4.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
straw
Strawberry Tango Marathon 2017
tuiwmow
Zbadaj z nami Tuwima nocą!
Street Food by. Night

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*