blowupFotografie wykonane we wrocławskim więzieniu dla mężczyzn, to najnowsza propozycja Galerii FF. Tę niecodzienną ekspozycję można oglądać do 30 czerwca br.

 
„Blow up” to wystawa prezentująca świat niedostępny przeciętnemu widzowi. Agnieszka Prusak sfotografowała osadzonych w więzieniu, rzeczywistość w której funkcjonują. Dotarcie do więźniów nie było łatwe, obawiała się go sama autorka. Jednak z czasem więźniowie oswoili się z jej obecnością, chętnie rozmawiali i pozwolili się fotografować.
Artystka, dzięki dynamicznym ujęciom ze spacerniaka, scenom z codziennej egzystencji oraz portretom skazanych, pokazała obraz świata wyizolowanego, niedostępnego i obcego. Część fotografii dostępnych na wystawie została opublikowana 8 maja 2010 roku w tygodniku „Polityka”

Agnieszka Prusak – pochodząca z Wrocławia malarka, rysowniczka i ilustratorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od kilku lat zajmuje się również fotografią, podejmując między innymi tematy zaangażowane społecznie.

 
Blow up Agnieszki Prusak w Galerii FFBlow up Agnieszki Prusak w Galerii FF Blow up Agnieszki Prusak w Galerii FFBlow up Agnieszki Prusak w Galerii FF
Blow up Agnieszki Prusak w Galerii FFBlow up Agnieszki Prusak w Galerii FF Blow up Agnieszki Prusak w Galerii FF
 
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Niewidzialne miasto w Muzeum Miasta Łodzi (foto)
12maja_007
Fotofestiwal 2011 – Łódź – Bruxelles (foto)
IMG_2556
Czarnobiałe w kwadracie w ŁTF (foto)
1 Komentarz
 • Bodo
  8 sierpnia 2011 at 19:14

  Swietne prace, trudno uwierzyc, ze dokonala tego kobieta,
  tematyka w dobie kryzysu wartosci jest jak najbardziej aktualna. Spoleczenstwo, a zwlaszcza mlodziez powinna takie przekazy czesciej ogladac.
  Zycze wiele sukcesow i kolejnych udanych prezentacji.
  Pozdrawiam z Wiednia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*