BASS29 listopada (sobota) w klubie DOM wystąpi Souvenir de Tanger. Ten młody artysta, w nietuzinkowy sposób, bo za pomocą eksperymentalnych dźwięków techno, zaprezentuje pejzaż świata arabskiego.

Powstanie projektu Souvenir de Tanger, za który w całości odpowiada Wiktor Milczarek, to efekt zainteresowania artysty stykiem kultur: bliskowschodniej z zachodnioeuropejską. Inspirowany muzyką uliczną Bliskiego Wschodu twórca, stara się opowiedzieć o kulturze arabskiej za pomocą dźwięków zachodniej muzyki klubowej.

– Moja muzyka jest odzwierciedleniem tego, jak człowiek Zachodu, posiadający określony bagaż kulturowy, na który składa się m.in. muzyka klubowa, eksperymentalna i techno, patrzy na kulturę bliskowschodnią i jednocześnie próbuje ją sobie w pewien sposób przywłaszczyć – tak swoją twórczość opisuje Souvenir de Tanger.

joomplu:82834

Priorytetem dla Milczarka, prezentującego tę niezwykłą pocztówkę dźwiękową z Bliskiego Wschodu, nie jest taneczny wydźwięk muzyki, lecz skłonienie odbiorców do refleksji nad tym, co dzieje się w tamtych rejonach. W 2014 roku artysta wydał dwie płyty (I i II), obydwie wyszły nakładem niezależnej oficyny wydawniczej BDTA.

Souvenir de Tanger wystąpi w klubie DOM w sobotę, 29 listopada. Na pokoncertowym afterparty zagrają: Wiktor Skok, Abu Zeinah i Michał Fryc. Początek imprezy o godzinie 22. Bilety w cenie 10zł do nabycia w klubie, w dniu wydarzenia.

/fot. Katarzyna Łuka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sos_mn_logo
Sounds of Silence i Magister Ninja w Krańcoofce
zenek
Zenek Martyniuk – Akcent w Bajka Disco Club
Czarno-białe ślady w Artkombinacie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*