17102012_069Przeglądu młodych łódzkich zespołów ciąg dalszy. 17 października w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury wystąpili Blind Rusty Box i Concrete Hills.

Koncert pierwszego zespołu można uznać za niespodziankę, gdyż w ostatnich chwili zastąpił on Alegorię. Blind Rusty Box zaprezentowało w ŚFK-DL solidną dawkę gitarowego grania z elementami grunge, stoner rocka, a nawet momentami thrashu. Grupę tworzą: Szymon Nowakowski – wokal, Jakub Żytomirski – gitara prowadząca, Maciej Jakóbczak – gitara rytmiczna, wokal, Maciej Hyrycz – gitara basowa oraz Patryk Sowała – perkusja. Chociaż pod nazwą Blind Rusty Box  kapela koncertuje od marca 2012 roku, to działa dłużej. Wcześniej tworzyła jako The Madfever. Cieszy, że nieco zapomniane gatunek kojarzony czy to z Pearl Jam, czy z Soundgardenem promowany jest w naszym mieście. Bo przecież wiele osób wyrosło właśnie na Nirvanie, czy zachwycało w młodości się Queens of stone ages.

joomplu:43411

Jako drudzy w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury wystąpili muzycy z Concret Hills. Kapela zaprezentowała się już w tej przestrzeni podczas tegorocznej Łódzkiej Nocy Muzyki. Tym razem ponownie z  mozołem rozkręcała się i zaprezentowała niezły set z wieloma interesującymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Słychać, że przed Piotrem Jachułą – perkusja, Danielem Jarzębskim – gitara prowadząca, Mariuszem Menesem – wokal, gitara, keyboard i Rafałem Wójcikiem – bas szykuje się niezła przyszłość. Melodyjność, lekka popowość (to nie zarzut) i wpadające w ucho kawałki przy dobrej promocji mogą zrobić z Concrete Hills grupę nawet na miarę co najmniej L.Stadt czy Fonovelu.

joomplu:43405

Przegląd Śródmiejskiego Forum Kultury – Domu Literatury odbywał się od końca września. Na scenie pojawili się kolejno: Origami, Wieszak, Magister Ninja i wspomniani powyżej Blind Rusty Box i Concrete Hills. Co najmniej jeden z laureatów wystąpi podczas tegorocznego Festiwalu Puls Literatury w Łodzi w grudniu br. Kto to będzie – powinno być znane do końca tego miesiąca.

Zobacz także:

Magister Ninja w ŚFK (foto)

Origami i Wieszak w ŚFK (foto)

Czwarta Łódzka Noc Muzyki (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fotna_okladce_Laura_Pawela
L.Stadt powraca z nowym albumem L.Story (wideo)
Podre_stopem_znowu_odywaj_w_polskiej_tradycji
Poza Łodzią: Droga sama w sobie jest celem. Reportaż z letnich festiwali turystycznych
Coma w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*