Black World to jedyne w Łodzi miejsce ze specjalnie zaaranżowanymi pomieszczeniami, całkowicie wyciemnionymi, dzięki którym każdy może poznać codzienność osób niewidomych i słabowidzących. Słuch dotyk i węch – to właśnie te zmysły odgrywają tu największą rolę.

Lokal mieści się przy pl. Wolności 5/1 i przyjmuje zarówno indywidualnie, jaki i grupy zorganizowane. Na powierzchni 100 m2 można sprawdzić swoje umiejętności poruszania się bez pomocy zmysłu wzroku. – Przełamujemy stereotypy, a przy okazji zapewniamy dobrą zabawę. Prócz zapewnienia Wam rozrywki, powstaliśmy też po to, aby poprzez zabawę edukować i przybliżać społeczeństwu obraz tego, jak osoby niewidome żyją na co dzień. – mówi Iwona Maślanko, właścicielka Black World.

Black World to przede wszystkim miejsce tworzone przez zgrany zespół przewodników, z których każdy ma inne doświadczenia związane z dysfunkcją wzroku.  To właśnie oni przeprowadzają osoby widzące przez przeszkody w różnie zaaranżowanych pokojach.  

– W „Black World” udowadniamy, że osoby niewidzące mogą normalnie funkcjonować i wykonywać te same czynności, co inni. Mają różne zainteresowania i upodobania, pracują i mówią znajomym „do zobaczenia”! – mówi Monika Zaręba, manager i przewodnik Black World.

Prócz około godzinnego zwiedzania, na miejscu można również dowiedzieć się mnóstwa faktów o życiu niewidomych, a także skorzystać z warsztatów czy po prostu porozmawiać z osobami z dysfunkcjami wzroku o ich codzienności. Black World oferuje także szkolenia dla niewidzących, np. z obsługi komputera, czy nawet wizażu. A dla najmłodszych organizowane są warsztaty, gry i zabawy.

Lokal czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12-19.00, w soboty od 12-20.00 i w niedziele 12-18.00. Rezerwacje są przyjmowane telefoniczne pod numerem tel. 733 933 713.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Bal_u_Poznanskiego
Nowe desery lodowe w Hort Cafe (foto)
Brama Miasta w ujęciu, jakiego jeszcze nie było (foto+wideo)
Qulinarium – odmieniona strefa restauracyjna w Manufakturze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*