black_radio_20110529_1728376387W niedzielę, 8 czerwca o godz. 21 w Stereo Krogs rozpocznie się koncert grupy Black Radio. Bilety kosztują 15/20 zł.

Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Dawida Wajszczyka III (wokal, gitara) oraz Kamila Biadały (bas). Obecnie w skład Black Radio wchodzą także: Kuba Kubiak (gitary), Franek Stępień (gitary) oraz Szymon Płaski Płaska (perkusja).

Oto jak początki zespołu wspomina Dawid Wajszczyk: Zespół powstał pod koniec 2008 roku. Założyłem go z Kamilem, którego znam od podstawówki. Pierwsza próba odbyła się w sklepie muzycznym w Łodzi na sklepowych instrumentach. Od zawsze chciałem być leaderem kapeli, dlatego namówiłem Kamila na kupno basu, później poszukaliśmy bębniarza.

Muzyka Black Radio to koktajl gitarowego rocka i muzyki indie. Jako ulubionych wykonawców Dawid Wajszczyk wymienia takich artystów jak: Queens Of The Stone Age, Them Crooked Vultures, Foo Fighters, My Chemical Romance i Jacka White’a. Lider zespołu tak mówi o tekstach Black Radio: …Moje teksty traktują o naturze ludzkiej i jej zagadkach. Są przemyśleniami na temat mojego pokolenia i chcę, by dały one naszym fanom możliwość głębszego poznania samych siebie. Śpiewam też o tym, co mnie niemiłosiernie wkurza.

Debiutancki album Black Radio zatytułowany Gasoline Planet, który ukazał się w sprzedazy 6 czerwca 2014, jest promowany dużą, samodzielną trasą. Członkowie Black Radio zapowiadają, że: Album będzie bardzo rock’n’rollowy, a teksty odważne, bezpośrednie. Nagraliśmy pocisk energetyczny! To materiał, o jakim marzyłem, dodaje lider grupy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Natural-Dread-Killaz_huge
Natural Dread Killaz w Bagdad Cafe
tede
TEDE w Lordi’s Club
960_fb
Gra o Tron – Live Concert Experience

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*