DOMOFFONWojciech Bąkowski – reprezentant najbardziej undergroundowej odsłony sceny alternatywnej, razem ze specjalistą od nowoczesnego techno Jackiem Sienkiewiczem i argentyńskimi przedstawicielami nurtu minimal wave Vólkova, zasilili grono artystów, którzy wystąpią na pierwszej edycji festiwalu DOMOFFON.

Wojciech Bąkowski to artysta znany głównie z grup KOT i NIWEA. Swój ostatni solowy album „Telegaz”, wydał w młodej awangardowej wytwórni DUNNO Recordings. O nowej płycie, którą będzie promował na DOMOFFON Festiwal mówi: „Telegaz to pejzaż całości życia, to jest jego części wewnętrznej i zewnętrznej. Elementy zewnętrzne, np. dźwięki telefonów, telewizora, muzyki albo słownie wyliczane obiekty, zanurzone są w różnych odcieniach emocjonalnych. Te odcienie wyraża tembr mojego głosu i muzyka, którą sam wykonałem”.

Jacek Sienkiewicz, inspirowany sceną Detroit i Chicago, wykreował na warszawskiej scenie nowe, oryginalne oblicze muzyki techno. Jego płyty wychodzą pod szyldem wydawnictwa Cocoon, należącego do Svena Vatha, niemieckiej legendy elektroniki. Sienkiewicz posiada również własną wytwórnię – Recognition, za pomocą której promuje młodych, obiecujących artystów.

Vólkova to pochodzący z Buenos Aires duet, który tworzy eksperymentalną elektronikę, ze słyszalnymi wpływami muzyki postindustrialnej i zimnej fali. Na festiwalu DOMOFFON, grupa promować będzie wydaną w maju tego roku płytę „Sangre”. Wytrawne chłodne ucho z pewnością nie będzie zawiedzione występem tej dwójki.

DOMOFFON to jednodniowy festiwal muzyki alternatywnej, który odbędzie się 29 sierpnia (sobota) na terenie Off Piotrkowskiej. Występy rozpoczną się o godzinie 14. Headlinerem fesiwalu są giganci narkotycznego post punku z Manchesteru – zespół The Fall,. Oprócz nich, na festiwalu wystąpią m.in. Helena Hauf, Alles, Syny, Nagrobki, Psychocukier i Ukryte Zalety Systemu.

Festiwalowe występy będą odbywać się na czterech scenach: plenerowej, (na terenie podwórka Off Piotrkowska, w rejonie rampy deskorolkowej), techno (w klubie DOM), alt/rap (w Galerii Off Piotrkowska) oraz małej scenie didżejskiej (w rejonie ulicy Piotrkowskiej).

Ceny biletów:
49 zł (do 28 sierpnia)
59 zł (w dniu festiwalu)

Bilety można nabyć za pośrednictwem strony Biletomat.pl oraz w klubie DOM.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
thewitekites
The White Kites w Fabryce Sztuki
Mikser w DOMu
Brutalny industrial – Dave Phillips w klubie DOM

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*