IMG_0204W piątek,  20 lutego w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi zorganizowano koncert charytatywny na rzecz pomocy zwierzętom. Na scenie pojawiła się legendarna formacja Big Cyc.

Pierwszy koncert Big Cyca odbył się w marcu 1988 roku w klubie II DS – Balbinie w Łodzi. Imprezę zorganizowano jako swoisty happening, pod nazwą „Uroczysta akademia z okazji 75-lecia wynalezienia damskiego biustonosza”. Na koncert zaproszono ogólnopolskie media (m.in. „Teleexpress”, radiową „Trójkę”), a teksty kabaretowe wygłaszał ówczesny student kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego, Piotr Trzaskalski (reżyser pamiętnego „Ediego”).

Właśnie w II DS od kilku lat mieszkali, studiujący na Wydziale Filologicznym UŁ Jacek Jędrzejak (filologia polska) i Krzysztof Skiba (kulturoznawstwo). Jacek Jędrzejak był doświadczonym muzykiem, grającym od kilku lat na gitarze basowej w zespole reggae’owym Rokosz, natomiast Skiba występował w Studenckim Teatrze Pstrąg oraz kabaretach studenckich, a także współtworzył uliczne happeningi Pomarańczowej Alternatywy. Po rozpadnięciu się Rokosza, Jędrzejak próbował stworzyć nowy zespół, grający swobodniejszy repertuar.

joomplu:85835

W tworzącej się grupie występowali także Jarosław Lis (perkusja), Roman Lechowicz (gitara) oraz Robert Rejewski (wokal). Po pewnym czasie Rejewskiego zastąpił Skiba, wnosząc do zespołu istotny potencjał twórczy. Szybko powstały pierwsze utwory (m.in. „Kapitan Żbik”, „Wielka miłość do babci klozetowej”) i odbył się wspomniany pierwszy koncert. Członkowie przyjęli pseudonimy Dżej Dżej (Jędrzejak), Dżery (Lis) i Piękny Roman (Lechowicz). Skiba pozostał przy swoim nazwisku.

Mijają lata, a Big Cyc wciąż gra i co pewien czas pojawia się w naszym mieście, czy to w trakcie Juwenaliów, czy też impreza charytatywnych. Organizatorem piatkowej imprezy był OTOZ Animals Łódź. Więcej informacji o organizacji możecie znaleźć tutaj

/fot. Marcin Bałczewski

/fot. Marcin Jurkiewicz www.magiakadrow.com.pl

Zobacz także:

Juwenalia UŁ 2013 – Big Cyc (foto+wideo)

Big Cyc w Kinie Bałtyk (foto)

Juwenalia PŁ 2011 – Big Cyc (foto+wideo)

Big Cyc zagrał w Balbinie (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC05877
Smokie w Atlas Arena (foto)
caa_gra_barwinkw_20171124_2021377933
Cała Góra Barwinków w Krańcoofce (foto)
DSC_0126
BOKKA i Łąki Łan w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*